فراخوانی مزدا۳ ، مزدا ۶ و مزدا CX-5 در آمریکای شمالی به دلیل مشکل خاموشی موتور

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
شعبه آمریکای شمالی مزدا اداره ایمنی ترافیک ملی را از نقصی ایمنی مطلع کرد که احتمالا ۲۶۲۲۲۰ خودرو را تحت تاثیر قرار داده است.
در بیانیه‌ای که اوایل این هفته منتشر شد، این خودروساز گفته:
نرم‌افزاری که دریچه هیدرولیک را تنظیم می‌کند ممکن است حین تغییر حالت سیلندر از غیرفعال به کاملا فعال به درستی کار نکند.
بنابراین طبق گفته مزدا، اهرم حرکت سوپاپ ماشین ممکن است جایگاه اصلی خودش را از دست داده و با بخش‌های داخلی موتور ارتباط برقرار کند، که منجر به از دست رفتن قدرت یا روشن شدن چراغ هشدار می‌شود. در صورتی که موتور خاموش شود، رانندگان قادر نیستند دوباره آن را روشن کنند، که خطر وقوع تصادف را افزایش می‌دهد. خوشبختانه هنوز تصادف، صدمه یا مرگی در این زمینه گزارش نشده است.
این فراخوانی شامل ۲۲۴۲۴۰ خودرو مزدا CX-5 و ۲۰۸۴۶ مزدا ۶ محصول ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ و ۱۴۴۸۳ خودروی مزدا ۳ محصول ۲۰۱۹ است که همگی آن‌ها در ژاپن تولید شده‌اند. ۲۶۵۱ مزدا ۳ دیگر که در مکزیک تولید شده‌اند هم در این لیست قرار دارند.
این فراخوانی قرار است از ۲۶ آگوست آغاز شود. در همین حین، نمایندگی‌های مزدا نرم‌افزار کنترل قدرت خودروها را به روزرسانی خواهند کرد. این به روزرسانی به صورت رایگان انجام خواهد شد.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران