تویوتا سوپرای ۶۹۰ اسب بخاری آماده ی دریفت + فیلم

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
تصمیم تویوتا برای احیای دوباره ی نام سوپرا آن هم پس از دو دهه گرچه خوب بود ولی برای طرفداران این خودروی افسانه ای کافی نبود. هنوز هم بسیاری از طرفداران تویوتا به خاطر استفاده از موتور بی ام و در این خودرو تویوتا را سرزنش می کنند. به نوعی باید به این افراد حق داد چون سوپرای قدیمی با موتور 2JZ-GTE خود خودرویی بسیار قابل و انعطاف پذیر برای تیونینگ بود.

تویوتا سوپرا

تویوتا سوپرا

به همین دلیل یک تیونر به نام HKS دست بکار شد و نسخه ای از تویوتا سوپرای جدید را مخصوص دریفت آماده کرد. تیونر به جز افزایش پهنای این خودرو اقدام به حذف موتور بی ام و و قرار دادن موتور اصلی سوپرا یعنی 2JZ-GTE درون کاپوت این خودرو کرد. این موتور توسط HKS به شدت تقویت شده است و قدرت خروجی آن حالا به ۶۹۰ اسب بخار رسیده که در مقایسه با سوپرای عادی تقریبا دو برابر است.

تویوتا سوپرا

تویوتا سوپرا

این خودرو نتیجه ی همکاری تیونر HKS با با تویوتا بود تا نسخه ای قدرتمند تر از سوپرا را مخصوص مسابقات دریفت تولید کنند. HKS اقدام به نصب توربوشارژر و سیستم تعلیق مخصوص خود روی این خودرو نیز کرده است و گشتاور موتور را نیز به ۸۸۴ نیوتون متر افزایش داده اند. این خودرو اولین بار در فستیوال سرعت گودوود مشاهده شد. در ادامه ویدیو زیر را از مراحل تست این خودرو از دست ندهید.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران