ضرر پژو سیتروئن در پی تحریم های ایران

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
با توجه به گفته های شرکت پژو سیتروئن مهمترین عامل کاهش فروش این شرکت در کشورمان اعمال مجدد تحریم‌های آمریکاست.
به نقل از ایرنا، فروش پژو سیتروئن در نیمه نخست سال ۲۰۱۹ به دلیل خروج از ایران کاهش یافته و در چین نیز به دو سوم رسیده است.
گفته می شود میزان فروش خودرو های شرکت پژو سیتروئن که تحت عنوان برندهای پژو، سیتروئن، دی اس، اوپل و واکسول به مشتریان این شرکت عرضه می شود در نیمه نخست سال ۲۰۱۹ با ۱۲.۸ درصد کاهش همراه بوده است.
این شرکت در مدت زمان مذکور در چین و آسیای جنوب شرقی نیز ۳۰ درصد کاهش فروش را تجربه کرده است.
پژو سیتروئن محصولات خود در کشور چین را به واسطه شرکت چینی دانگ فنگ ارائه می دهد. این شرکت در سال ۲۰۱۴ حدود ۷۲۴ هزار دستگاه به فروش رسانده و با گذر زمان استقبال چینی‌ها از محصولات دانگ فنگ کاهش یافته است.
از طرف دیگر میزان فروش پژو سیتروئن در کشورهای مثل ترکیه و آرژانتین نیز با کاهش ۴۵ درصدی همراه بوده است.
به همین دلیل پژو سیتروئن به دنبال آن است که با اتخاذ تدابیر و تصمیم های صحیح مدیریتی میزان فروش محصولات خود به‌ خصوص در کشور چین را افزایش دهد.
نظرات
 
 
 
Ahmad 1398/4/27
همچین میگن ضرر پژو سیتروئن ، هرکی ندونه فکر میکنه تا چند روز دیگه در کارخونشون بسته میشه به خاطر رفتن از ایران ، پژو سیتروئن پنجمین گروه خودروسازی دنیا و دومین خودروساز بزرگ اروپاست و مطمئناً ظرف مدت کوتاهی این ضرر را جبران خواهد کرد ، خصوصاً که قراره تا سال 2022 وارد بازار آمریکا بشه .

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران