آمادگی قطعه سازان برای دریافت سهام خودروسازان به جای بدهی

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی کشور به تازگی از آمادگی قطعه‌سازان برای دریافت سهام خودروسازان به جای بدهی های آن ها خبر داد.
به نقل از پرشین خودرو، محمدرضا نجفی منش در این خصوص توضیح داد که اگر خصوصی سازی صنعت خودروسازی کشور صورت بپذیرد گرفتاری های این صنعت کاهش یافته و حداقل اندکی از مشکلات فعلی برطرف خواهد شد.
وی در ادامه ضمن اشاره به خصوصی‌سازی گروه بهمن و موفقیت آن پیشنهاد داد که یکی از دو خودروساز کشور به یک کنسرسیوم قطعه سازی یا شرکت سرمایه گذاری متشکل از سرمایه گذاری قطعه سازان واگذار شود و چنانچه شاهد موفقیت آن بودیم، سهام دیگر خودروساز بزرگ کشور نیز واگذار شود.
نجفی منش در خصوص پرداخت مبلغ ۸۴۴ میلیون یورو به صورت ریالی و ارزی به قطعه سازان نیز عنوان کرد که نظر اعضای انجمن دریافت اختیاری این مبلغ به صورت ریالی و ارزی بوده و اگر این وعده محقق شود کسری قطعات خودروهای مانده در کف کارخانجات خودروسازان نیز برطرف خواهد شد.
نظرات
 
 
 
علی 1398/4/28
یکی از اصلی تر مسبب های گرونی همین قطعه ساز ها هستند که به امید خدا یا یه نهادی پیدا بشه کنترلشون کنه چه از لحاظ تولید چه از لحاظ توزیع که بعید میدونم همچین اتفاقی بیوفته یا کلا با (مثلا خودروساز) ها یا همون لگن سازها جمع بشن خیال همه غیر خودشون راحت شه
محسن 1398/4/29
خیلی دوست دارم بدونم این اقا چه خودرویی سوار میشه
بهزاد 1398/4/29
همین کم بود که قطعه سازام به چرخه مافیای خودرو اضافه بشن. مافیای خودشون کم بود الان می خوان به کل چرخه خودرو حکومت کنن
احمد 1398/5/11
چه جالب!! اینطور که پیداست صاحبان شرکتهای قطعه سازی اونقدر ها هم مشکل مالی و نقدینگی نداشتند و ندارند.وگرنه سهام خودروسازان یه برگه کاغذه.پول نقد نیست

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران