درگ لامبورگینی اونتادور S و مک لارن 720S ، نبرد کانورتیبل‌های اروپایی + فیلم

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
پسوند اس در ابرخودروها، به معنای کروک بودن آنهاست و در این نسخه‌ها سقف فلزی خودرو برداشته می‌شود. مک لارن 720S یک سقف قابل جمع شدن دارد که در عرض ده ثانیه باز و بسته می‌شود و لامبورگینی اونتادور S نیز سقف خود را در صندوق عقب جای ‌می‌دهد. این دو ابرخودرو زیبا، گران و سریع هستند و به نظر می‌رسد رقبای مناسبی برای یکدیگر باشند.
با وجود شباهت‌های بسیار، هنگامی که مشخصات دو خودرو را مرور می‌کنید، تفاوت‌ها به مرور آشکار می‌شوند. مک لارن 720S اسپایدر یک موتور V8 توربو دوقلو چهارلیتری دارد که 710 اسب بخار قدرت و 770 نیوتون متر گشتاور خروجی آن است. در مقابل، لامبورگینی اونتادور S یک پیشرانه V12 با حجم 6.5 لیتر دارد که 740 اسب بخار قدرت و 690 نیوتون متر گشتاور از آن حاصل می‌شود. وزن این دو خودرو نیز به ترتیب 1436 و 1730 کیلوگرم می‌باشد که تفاوت قابل توجهی را در وزن مک لارن شاهد هستیم. باید دید کدام خودرو می‌تواند از مزیت‌های خود در این درگ استفاده کند. مک لارن سبک‌تر و قوی‌تر است و از سوی دیگر، لامبورگینی اونتادور توزیع نیروی تمام چرخ محرک دارد.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران