چگونگی حمل دوچرخه با خودرو

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
سرهنگ دوم محمد رازقی رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ اظهار داشت: با توجه به اینکه در فصل تابستان به سر می‌بریم و شهروندان به مراکز تفریحی مراجعه می‌کنند و برخی نیز برای استفاده از این مراکز اقدام به حمل دوچرخه با خودروی شخصی می‌کنند که اینکار ممکن است خطراتی را در پی داشته باشد.
به گزارش خودروبانک و به نقل مهر، وی ادامه داد: به رانندگانی که با خودروی شخصی خود دوچرخه حمل می‌کنند توصیه می‌کنیم که دوچرخه را به صورت اصولی و کامل بر روی دوچرخه بند خودرو نصب کنند تا در هنگام تردد امکان جدا شدن و سقوط آن وجود نداشته باشد.
وی در ادامه افزود: نکته دیگری که در زمان حمل دوچرخه باید به آن توجه داشت این است که نصب دوچرخه مانع دید عقب وسیله نقلیه نشود و همچنین پلاک عقب خودرو نیز مشخص باشد.
سرهنگ رازقی در پایان تصریح کرد: عدم رعایت این نکات باعث کاهش ایمنی تردد و در برخی موارد باعث تصادفات جاده‌ای می‌شود. از شهروندان می‌خواهیم که در صورت حمل دوچرخه با خودروی شخصی حتما به موارد ذکر شده توجه داشته باشند و در صورت عدم رعایت نکات ایمنی توسط پلیس راهور تهران بزرگ اعمال قانون خواهند شد.
نظرات
 
 
 
سید نادر 1398/5/20
اعتراف تلخ: ایران هم مثل آمریکا فقط با پیکاپ سازگار هست و مابقی کلاس ها به هیچ عنوان نه با فرهنگ ایران جور در می ایند نه با رانندگی ما نه با جغرافیا ایران نه با جاده های ایران

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران