شورلت کوروت نسل جدید با موتور میانی رسما معرفی شد

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
چند ماه اخیر اگر به سایت های بزرگ خبری توجه کرده بودید، بخش قابل توجهی از خبرهای آنان به خودروی نسل جدید شورلت کوروت اختصاص داده شده بود و پیرامون این خودرو علاوه بر تصاویر جاسوسی و شایعات بسیار زیاد، گاهی اوقات شرکت خودروسازی شورلت هم اطلاعاتی از ساخته جدید خود منتشر می کرد. اما حالا انتظارها به پایان رسیده و شرکت خودروسازی شورلت در یک رویداد اختصاصی به طور رسمی از نسل جدید شورلت کوروت با لقب جذاب "کوروت C8 استینگری" رونمایی کرده است که در ادامه سعی داریم مروری کوتاه بر روی اطلاعات اصلی آن داشته باشیم.

نسل جدید شورلت کوروت C8 استینگری

نسل جدید شورلت کوروت C8 استینگری


اول از همه در طراحی ظاری خودرو می توانیم شاهد تغییراتی اساسی باشیم تا با خصوصیات فنی جدید این خودرو سازگاری بیشتری داشته باشد. در این خصوص می توانیم به ورودی های بزرگ هوا در قسمت جلو و همچنین قالب گیری مجرای ورود هوا در اطراف بدنه اشاره داشت تا حمایت بیشتری از پیشرانه محرک اتومبیل و اصل خنک کاری آن با تغییر محل قرارگیری در پشت سر راننده صورت گیرد. فارغ از این مسائل، زیبایی چهره اتومبیل در کنار جذابیت های یک خودروی سوپراسپرت را نمی توان نادیده گرفت و شرکت خودروسازی شورلت به خوبی فاکتورهای طراحی خود را همانند یک پازل در جای خود قرار داده است. هرچند سلیقه طراحان در شکل گیری طراحی عقب اتومبیل باعث شده تا در نگاه اول شباهت نزدیکی بین این خودرو و طراحی عقب شورلت کامارو نسل جدید دیده شود.

نسل جدید شورلت کوروت C8 استینگری

نسل جدید شورلت کوروت C8 استینگری


باوجود معرفی رسمی این خودرو از سوی شرکت سازنده، هنوز اطلاعات دقیقی از عملکرد فنی این خودرو منتشر نشده است، اما می دانیم که در پشت سر راننده و سرنشین جلو یک هیولای هشت سیلندر تنفس طبیعی قرار گرفته است که نسل دوم پیشرانه های 6.2 لیتری شورلت با کد LT2 بوده و می تواند در حداکثر کارایی خود قدرت خروجی 495 اسب بخاری و همچنین خروجی گشتاور 637 نیوتن متری داشته باشد که پیشرفت چشمگیری نسبت به پیشرانه نسل اول LT1 با حداکثر خروجی قدرت 460 اسب بخاری داشته است، پس در این صورت می توانیم انتظار شتاب صفر تا صد کمتر از 3 ثانیه از این خودرو در نسخه های پایه خود داشته باشیم.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران