فساد بزرگ 4 خانواده با استفاده از رانت و واردت 125 هزار خودرو توسط یکی از آنان

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
امیر خجسته، رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس با اشاره به واردات خودرو از سوی چهار خانواده اعلام کرد که تنها یکی از این خانواده‌ها حدود ۱۲۵ هزار خودرو با اظهارنامه جعلی وارد کرده است که تمامی آنان قاچاق محسوب خواهد شد.
در رابطه با واردات خودرو توسط چهار خانواده، امیر خجسته رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس اعلام کرد که این چهار خانواده با استفاده از رانت، فساد و به صورت غیرقانونی ۳۴ هزار خودرو ثبت سفارش کرده اند واین درحالیست که تاکنون واردات ۱۲۵ هزار خودرو به کشور تنها توسط یکی از این چهار خانواده انجام شده است. جای امیدواری دارد که در خصوص این موضوع قوه قضایه با این فرد به شدت برخورد کرده است و مجلس شورای اسلامی، کمیسیون اصل ۹۰ و همچنین فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی در این زمینه پیگیری‌های لازم را انجام داده‌اند و مشخص شد که گواهی ارائه دهنده توسط خانواده های مذکور جعلی بوده و بر همین اساس خودروهای وارد شده به کشور توسط این افراد قاچاق محسوب خواهد شد.
به گزارش خودروبانک و به نقل از خبرهای فوری، امیر خجسته رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس اعلام کرد که ۳۴ هزار خودرو به صورت غیرقانونی ثبت سفارش شده است و نکته جالب توجه اینجاست که این کار توسط یکی از معاونین وزارت صنعت، معدن و تجارت و تیمی متعلق به او صورت گرفته است که نزدیک به ۶۴۸۱ خودرو ثبت رسمی شده و حدود ۱۹۰۰ خودرو وارد ایران شده است، در همین رابطه دستگاه های قضایی در حال بررسی پرونده هستند و معاون وزارت صمت در حال رفت و آمد به دستگاه قضایی و توضیحات لازم است و تفهیم اتهام نیز شده است.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران