۵۰ درصد به مسافت آزادراه‌های ایران اضافه می‌شود

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
با توجه به گفته های وزیر راه و شهرسازی در حال حاضر ۲۳۰۰ کیلومتر آزادراه در کشور مورد استفاده مردم قرار دارد که با ساخت ۱۱۰۰ کیلومتر آزادراه جدید ۵۰% به مسافت آزادراه راه های فعلی اضافه خواهد شد.
به نقل از ایسنا، محمد اسلامی با اشاره به پروژه آزادراه همت-کرج عنوان کرد که این آزاد را گره ترافیکی بزرگی را باز کرده و علاوه بر استان‌های تهران و البرز استانهای همجوار دیگر نیز می توانند از مزایای آن استفاده کنند.
وزیر راه و شهرسازی در ادامه توضیح داد این پروژه مطابق با زمانبندی جلو رفته و با توجه به برنامه ریزی برای انتقال دکل برق فشار قوی به آن انتظار می رود که در هفته دولت افتتاح شود.
وی در ادامه عنوان کرد که امید می رود که تا قبل از پایان سال جاری آزادراه ۱۶۰ کیلومتری کنارگذر جنوبی تهران به بهره برداری برسد. آزاد راه تهران شمال نیز احتمالا تا قبل از پایان تابستان سال جاری افتتاح خواهد شد. مسئله ای که در مورد این آزادراه مطرح است تجهیزات ایمنی و استانداردهای آن بوده که با توجه به اینکه اتوبانی هوشمند به شمار می رود بدون تجهیزات مورد نظر امکان افتتاح آن وجود ندارد.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران