سازمان حمایت، واردکنندگان خودرو را مسئول تعهدات معوق دانست

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
معاون نظارت بر کالاهای سرمایه‌ای و خدمات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان، وحید منایی، اعلام کرد واردکنندگان خودرو در قبال ایفای تعهدات معوق مسئول هستند. علاوه برآن، از تیرماه گذشته که واردات خودرو ممنوع شد، هیچ پیش فروشی تاکنون صورت نگرفته است. وی افزود: سال گذشته که مصوبه ممنوعیت واردات ۱۳۳۹ کالا از جمله خودرو به شرکت‌های واردکننده ابلاغ شد، مواردی همچون ممنوعیت پیش فروش خودروهای وارداتی و تعیین تکلیف قراردادهای بلاتکلیف به شرکت‌های واردکننده خودرو اعلام شده است.
به گزارش خبرگزاری فارس، وحید منایی در ادامه سخنانش افزود: بررسی‌های سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان نشان می‌دهد در ماه‌های ابتدایی سال 97، تعدادی از شرکت‌های واردکننده، اقدام به فروش فوری خودروهای وارداتی کرده‌اند که موعد تحویل خودرو فروخته شده، پس از تاریخ ممنوعیت واردات بوده است، با این وجود، پس از توقف واردات خودرو، هیچ‌گونه ثبت نام جدیدی صورت نگرفته است. اما اگر گزارشی مبنی بر پیش فروش خودرو توسط شرکت‌های واردکننده به سازمان حمایت ارسال شود و مدارک لازم در این زمینه موجود باشد، این شکایت مورد بررسی قرار گرفت تا حقوق مصرف کنندگان رعایت گردد.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران