ماجرای کسر ۴۰۰ تومان از کارت بلیت مسافران مترو هنگام ورود به ایستگاه چیست؟

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
از زمان شروع مترو تهران انواع بلیت‌های تک نفره، ۱۰ نفره، روزانه، مدت‌دار و اعتباری و ... در اختیار مسافران قرار گرفت، اما با گسترش شبکه مترو تهران و افزایش هزینه‌های مترو، مسئولان شهری تلاش کردند تا استفاده از کارت‌های اعتباری که مبلغ آن به صورت دلخواه توسط مسافر شارژ می‌شد را افزایش دهد.
به گزارش خودروبانک و به نقل از تسنیم، حال مدتی است که برخی از شهروندان انتقاداتی در فضای مجازی در مورد میزان وجهی که از بلیت آنها در مترو کسر می‌شود را مطرح کرده‌اند. آنها می‌گویند که علاوه بر کسر هزینه سفر طبق مسافت طی شده، هنگام ورود به ایستگاه مبلغ ۴۰۰ تومان به عنوان ورودی از کارت آنها کسر شده است.
برای پیگیری این موضوع به سراغ فرنوش نوبخت مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه رفتیم. وی در اینباره اظهار داشت: در گذشته اگر مسافری هنگام خروج از ایستگاه بلیت خود را روی دستگاه کارتخوان قرار نمی‌داد، در آغاز سفر بعدی هزینه طولانی‌ترین مسیر از کارت وی کسر می‌شد.
وی ادامه داد: با این کار مبلغ قابل توجهی از هزینه سفر که صرف هزینه‌های مترو می‌شد و شرکت به آن نیاز داشت، در اختیار این دسته از مسافران باقی می‌ماند و معلوم نبود چه زمانی این افراد مجددا از مترو استفاده کنند. به همین منظور سیاستی اتخاذ شد که به هنگام ورود مسافر مبلغ ۴۰۰ تومان به عنوان هزینه اولیه و پایه از کل هزینه کسر شود و بعد از خروج مسافر و قرار دادن کارت بر روی دستگاه کارتخوان مبلغ نهایی بر اساس مسافت طی شده برداشت شود.
فرنوش نوبخت در ادامه بیان داشت: ما هیچگونه مبلغ اضافه به عنوان ورودی، جدا از هزینه مسافت طی شده از مسافران اخذ نمی‌کنیم و شرکت مترو مبلغ کمتری از مسافرانی که هنگام خروج کارت خود را روی کارتخوان قرار نمی‌دهند، طلبکار می‌ماند.
وی در پایان گفت: مسافران باید دقت داشته باشند که سیاست گذشته هنوز پابرجاست و در صورتی که هنگام خروج کارت خود را بر روی کارتخوان قرار ندهند در سفر بعدی هزینه طولانی‌ترین مسیر از کارت آنها کسر می‌شود.
نظرات
 
 
 
ناصر 1398/5/12
چه مسخره وقتی که کارت شارژ میشه در عمل پول ما به حساب مترو رفته حالا اگه بعد یک سال هم طرف از کارتش استفاده کنه از یک سال قبل پولشو داده پول که توی کارت شارژ ریخته نمیشه که بگیم اگه بعدا پولشو داد بهش دیرکرد بخوره. یا توی کارت مترو حبس شده باشه. اون عدد اصلا دیگه پول نیست یه حق استفاده است که قبلا پولشو پرداخت کردی تموم شده. اگه اشتباه میکنم منو روشن کنید.

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران