فرسوده بودن ۱۰۰ درصد خودروهای ون کشور

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
مرتضی ضامنی مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی کشور اظهار داشت: حدود ۱۳ هزار خودروی ون در کشور تردد می‌کنند که ۱۰۰ درصد این خودروها فرسوده هستند و نیاز به نوسازی دارند، اما با توجه به اینکه کارخانه تولید ون در کشور وجود ندارد، برای نوسازی این خودرو یا باید در داخل تولید شود و یا وارد کشور شود.
به گزارش خودروبانک و به نقل از ایرنا، وی ادامه داد: از مجموع ۱۳ هزار خودرو ون در کشور، ۷ هزار دستگاه در تهران تردد می‌کند و مابقی در کلان شهرهایی مانند اصفهان و مشهد در حال تردد هستند.
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی کشور در ادامه افزود: حمل و نقل با ون در کلان شهر تهران خوب است و قابلیت جابه‌جایی حدود ۱۰ نفر را دارد. همچنین آلوگی کمتری دارد و مقرون به صرفه نیز هست.
وی با اشاره به ورود ون در سال ۱۳۸۵ به سامانه حمل و نقل کشور، گفت: با توجه به فرسوده بودن این ناوگان، پیشنهاد داده‌ایم که در ثبت سفارش خودرو کاربری عمومی خودرو با کاربری شخصی متفاوت دیده شود تا امکان بازسازی این ناوگان از طریق واردات میسر شود.
وی در پایان تصریح کرد: با نوسازی این ناوگان، قطعا بخشی از مشکلات حمل و نقل عمومی رفع خواهد شد.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران