خطوط تاکسی با قیمت‌های نجومی خرید و فروش می‌شود

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
آگهی خرید و فروش خطوط تاکسی با قیمت‌های نجومی در سایت دیوار در صدر اخبار فضای مجازی گرفت و این موضوع واکنش مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی کشوری را در پی داشت.
به گزارش خودروبانک و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مرتضی ضامنی مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌ کشور درباره قانونی بودن یا غیر قانونی بودن خرید و فروش خطوط تاکسی اظهار داشت: خطوط جزء معابر شهری محسوب می‌شود و شهرداری نمی‌تواند آن را به فروش برساند. وی ادامه داد: فعالیت در خطوط تاکسیرانی منوط به مجوز سازمان تاکسیرانی به تاکسیرانان است و شهرداری با همان مجوز می‌تواند خطوط تاکسیرانان را جابه‌جا کند.
وی در ادامه افزود: خرید و فروش خطوط تاکسی در قانون پیش‌بینی نشده، زیرا خطوطی که متعلق به شما نیست، قابلیت خرید و فروش ندارد.
مرتضی ضامنی در ادامه بیان داشت: فعالیت راننده در یک خط به واسطه صدور پروانه فعالیت سالانه برای رانندگان است که در ابتدای هر سال صادر می‌شود و در سایر ناوگان حمل و نقل کشور نیز فعالیت رانندگان به همین صورت است و تنها با نظر مدیریت شهری می‌تواند خطوط فعالیت خود را جابه‌جا کند.
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌ کشور در ادامه درباره جابه‌جایی خطوط رانندگان گفت: جابه‌جایی رانندگان در بین خطوط بر اساس صلاحیت مدیریت شهری و به تشخیص سازمان تاکسیرانی است. وی گفت: هر گاه زمان پروانه فعالیت به اتمام می‌رسد، با درخواست راننده و تصمیم نهایی مدیریت شهری، راننده می‌تواند در همان خط یا خطوط دیگر فعالیت کند.
وی درباره جابه‌جایی خطوط بین رانندگان گفت: معبری که متعلق به افراد نیست پس قابلیت خرید و فروش نیز ندارد و اگر خرید و فروشی در بین خطوط صورت گیرد، به معنای واگذاری خط به فرد نیست و مدیریت شهری می‌تواند حکم سالانه خود برای یک راننده را تغییر دهد.
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی کشور در ادامه تصریح کرد: البته من اعلام نمی‌کنم که خرید و فروش خطوط وجود ندارد، اما تا کنون به صورت رسمی گزارشی برای ما ارسال نشده است.
وی درباره سلسه مراتب بررسی شکایات گفت: شکایات ابتدا به شورای شهر و بعد به فرمانداری و در آخر به استانداری منعکس می‌شود.
وی در پایان بیان داشت: افرادی که حقوق آنها ضایع شده می‌توانند شکایت کنند تا شکایت آنها در کمیته تخلفات تاکسیرانی که از نماینده شورای شهر، نماینده مدیریت شهری و نماینده رانندگان تشکیل شده، بررسی شود.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران