تعداد دفعات تردد در طرح ترافیک تأثیری در میزان عوارض ندارد

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
با توجه به گفته های معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران تعداد دفعات تردد در هر روز تاثیری در میزان عوارض طرح ترافیک نداشته و اولین و آخرین تردد ملاک محاسبه است.
به نقل از فارس، ملاک محاسبه عوارض تردد در محدوده های ترافیکی ساعت تردد و نوع معاینه فنی خودرو ها بوده و شهروندان برای بهره مندی از 20 روز تردد رایگان فصلی خود در محدوده کنترل آلودگی هوا می بایست یکبار در سامانه تهران من ثبت نام کنند.
همچنین اطلاع از تعداد روزهای تردد در محدوده کنترل آلودگی هوا نیز میسر بوده که به این منظور باید به بخش فهرست تردد در سامانه تهران من مراجعه کرد.
پس از هر بار تردد تا یک ماه فرصت برای پرداخت عوارض وجود داشته و پس از آن عوارض مشمول جریمه راهنمایی رانندگی می شود.
طرح ترافیک، همه روزها به‌جز روزهای پنج‌شنبه و تعطیل از ساعت 6:30 تا 19 اجرا می‌شود و طرح محدوده کنترل آلودگی هوا از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 6.30 تا 19 و روزهای پنج‌شنبه از ساعت 6.30 تا 13 اجرا می‌شود. (عوارض اما طرح محدوده کنترل آلودگی هوا اجرا می‌شود.)
لازم به یادآوری است خودروهایی که در هر دو محدوده تردد کنند، فقط باید عوارض محدوده طرح ترافیک را بپردازند و عوارض محدوده کنترل آلودگی هوا به آن اضافه نمی‌شود.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران