اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی اعلام کرد : جزئیات بازگشت قیمت به سایت‌های آگهی خودرو

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
حدود ۳ ماه پیش با توجه به تأثیر بالای آگهی های اینترنتی بر روی قیمت خودرو، حذف قیمت خودروها از روی آگهی های خرید و فروش سایت های اینترنتی در دستور کار قرار گرفت که البته به تازگی شاهد بازگشت مجدد قیمت ها می باشیم.
به نقل از گسترش نیوز، سخنگوی اتحادیه کسب و کارهای مجازی در این خصوص توضیح داد که دستور حذف قیمت ها موقتی بوده و به شرایط آن زمان بستگی داشت. با حذف قیمت ها قرار شد که مرجعی برای اعلام روزانه قیمت خودروها در نظر گرفته شده و قیمتها به صورت روزانه به نهادهای خاصی ابلاغ شود که البته حرکت نیز عملی نشد.
رضا الفت‌نسب در ادامه توضیح داد که با حذف قیمت از آگهی های خرید و فروش خودرو مردم به سراغ کانال های تلگرامی و صفحات اینستاگرام رفته که به هیچ عنوان نظارتی بر روی آن ها وجود ندارد.
وی عنوان کرد به این بهانه که امکان کنترل بازار در شرایط حال حاضر وجود ندارد نمی‌توان قیمت‌ها را از روی آگهی های خرید و فروش خودرو در سایت های اینترنتی حذف کرد چرا که مردم نمی توانند برای خرید خودرو به بنگاه ها مراجعه کرده و از طرف دیگر بنگاه‌ها و نمایشگاه ها نیز تعداد محدودی خودرو در اختیار دارند. این در حالی است که سایت های خرید و فروش خودرو امکانات بیشتری به مخاطبین خود ارائه می دهند.
الفت‌نسب در انتها یادآور شد که برای کنترل قیمت خودروها و جلوگیری از اعلام قیمت‌های نجومی ابزارهای نظارتی و کنترلی متنوعی وجود داشته و یکی از این ابزارها احراز هویت افرادیست که اقدام به انتشار آگهی می کنند چرا که با این کار در صورت اجرای تخلف به راحتی می توان نظارت و کنترل صورت بگیرد.
نظرات
 
 
 
Alireza barooti 1398/5/12
در مسیر آب رودخانه هرچقدر هم که سنگ بچینید جلوی حرکت آب رو نمیتوان گرفت نهایت با افزایش سنگها مسیر آب از جهت اصلی به بیراهه منحرف میشه و آب مسیر خودش رو پیدا میکنه !!! حتی در صورت ساختن سد هم بلاخره مجبور به واز کردن سد یا سرریز آب هستید چون در نهایت سد هم نمیتونه برای همیشه جلوی حرکت آب رو بگیره !!! پس حذف قیمت و یا حتی فشار به سایت ها برای تعیین محدوده قیمت دستوری ، کار شدیداً عبث و بیهوده ای بود . و بخشی از توهم دارندگان خودرو و حباب باقی مانده در قیمت خودروها ناشی از همین موضوع هست که در صورت ثابت بودن نرخ ارز تا چند هفته آینده کاملا تخلیه خواهد شد .

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران