ارسال پیامک شوک آور بدهی طرح ترافیک به شهروندان تهرانی

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
با وجود آن‌که شهرداری تهران در طی سال‌های گذشته تلاش کرده تا خدماتی که به شهروندان ارایه می‌دهد را از قالب سنتی خارج کرده و به سمت الکترونیکی شدن حرکت کند، با این وجود، با آغاز اجرای سال دوم نسخه جدید طرح ترافیک، پیام‌های غافلگیر کننده‌ای برای عده‌ای از شهروندان ارسال شده که نشان‌دهنده باگ سامانه تهران من است که توسط شهرداری تهران طراحی شده و تمام مراحل اخذ این مجوز، اطلاع از بدهی و پرداخت بهای مربوطه برای همه شهروندان اعم از کاربران عادی و سهمیه‌بگیران توسط این سامانه انجام می‌شود. به گزارش دنیای اقتصاد، شکال این سامانه الکترونیک برخط و هوشمند همچنین سبب شده یک پایتخت‌نشین هنگام ورود به محدوده طرح ترافیک، میهمان یک دارنده مجوز طرح شود و در مقابل فرد مجوزدار به علت اینکه از نظر این سامانه فاقد مجوز بوده، مشمول پرداخت هزینه چندبرابری شود.
از ابتدای سال 97، همسو با گسترش استفاده از برنامه‌های کاربردی تلفن همراه توسط شهروندان، شهرداری تهران نیز تصمیم گرفت تا اهداف خود در زمینه بهبود وضعیت ترافیک و کاهش آلودگی هوا را از این طریق پیگیری کند. پس از تعریف مجدد فرمول محاسبه عوارض تردد در محدوده طرح ترافیک از ابتدای سال ۹۷، سامانه تهران من نیز جایگزین روش سنتی فروش طرح ترافیک در دکه‌های روزنامه فروشی شد. با وجود کاربرد‌های بسیاری که برای سامانه تهران من عنوان شده، انتظار می‌رود که کیفیت زندگی شهروندان تهرانی در روش هوشمند، نسبت به روش سنتی، بهبود یابد و آنها تعامل بهتری با طرح ترافیک تهران داشته باشند، اما وجود ایرادات بسیار در سامانه تهران من، موجب شده که مشکلات بسیاری برای شهروندان ایجاد شود و آنها نسبت به این سامانه بی اعتماد شوند. برای مثال افرادی که از ابتدای تیرماه واجد سهمیه بوده‌اند، به مدت چند هفته محاسبه عوارض آنها به شکل آزاد و فاقد سهمیه صورت گرفته و پیامک غافلگیر کننده بدهی بابت تردد در محدوده طرح ترافیک برای آنها ارسال شده است. با توجه به آن‌که بازار رسمی پارکینگ‌های حاشیه‌ای نیز به زودی از طریق این سامانه فعالیت خواهد کرد، بهتر است هرچه زودتر ایرادات این سامانه اصلاح گردد تا رفته رفته بر اقبال و اعتماد شهروندان به این قبیل امکانات افزوده شود.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران