در صورت نهایی شدن برکزیت، پژوسیتروئن کارخانه خود را در انگلستان خاموش می کند

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
با مطرح شدن موضوع "برکزیت" و خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، بسیاری از خودروسازان ساز مخالف کوک کرده و اعلام کرده‌اند که در صورت نهایی شدن این تصمیم، فعالیت خود را در بریتانیا متوقف کرده و یا محدود می کنند. همانند شرکت خودروسازی فورد که از یک سرمایه گذاری بزرگ صرف نظر کرده است و یا شرکت خودروسازی نیسان که تصمیم خود برای تولید نیسان ایکس تریل در بازار این کشور را تغییر داده است. حال اخیرا کمپانی خودروسازی پژو سیتروئن نیز به جرگه مخالفان برکزیت پیوسته و اعلام کرده است که در صورت عدم تامین سودآوری مورد نیاز این کمپانی در بازار اروپا، کارخانه تولیدی خود در بندر "الزمر پورت" را خاموش خواهد کرد.
به گزارش رسانه های خبری، کارلوس تاوارس مدیرعامل کمپانی خودروسازی پژوسیتروئن در صحبت های اخیر خود اعلام کرده است که ما به عنوان مالک برندهای "اوپل" و "واکسهال" در صورتی که سودآوری ما با نهایی شدن خروج بریتانیا در اتحادیه اروپا آسیب ببیند، مجبور به ایجاد تغییراتی در برنامه تولید خواهیم شد و این احتمال وجود دارد که در صورت ناموفق بودن بریتانیا در حفظ بازار جهانی به دنبال تصویب "برکزیت"، ما هم کارخانه تولیدی خود را در بندر "الزمر پورت" خاموش کنیم و خط تولید خود را به نقطه دیگری از اروپا تغییر دهیم تا از این طریق امکان تولید وعرضه محصولات رقابتی و به صرفه برای مشتریان وجود داشته باشد.

در صورت نهایی شدن برکزیت، پژوسیتروئن کارخانه خود را در انگلستان خاموش می کند

در صورت نهایی شدن برکزیت، پژوسیتروئن کارخانه خود را در انگلستان خاموش می کند


مدیرعامل گروه خودروسازی پژوسیتروئن در ادامه صحبت های خود اضافه کرد که ما از قبل محلی در جنوب اروپا را برای تولید اوپل- واکسهال آسترا پیدا کردیم و اگر بریتانیا با تصویب "برکزیت" و خروج خود از اتحادیه اروپا که منجر به اعمال تعرفه های سنگین واردات و صادرات خواهد شد، سودآوری پژوسیتروئن را تحت تاثیر خود قرار دهد، مجبور به انتقال خط تولید خود به یک نقطه جدید هستیم، هرچند ترجیح می دهیم که خط تولید ما همچنان در بندر "الزمر پورت" باشد و همه چیز به سودآوری ما در آینده و پس از تصویب "برکزیت" بستگی خواهد داشت.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران