چگونه هزینه نگهداری تسلا مدل 3 ارزان‌تر از تویوتا کمری می‌شود؟

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
خودروهای تسلا، حتی اگر مانند تسلا مدل 3 نسبتا ارزان‌قیمت محسوب شوند، بازهم در بازار جهانی خودرو لوکس به حساب می‌آیند و ممکن است در نگاه اول، هزینه نگهداری از این خودروها نسبتا بالا و سنگین باشد، اما جالب است بدانید در طولانی مدت، هزینه نگهداری از یک تسلا مدل 3، نسبت به تویوتا کمری که خودرویی معمولی و پرفروش محسوب می‌شود، بسیار کمتر خواهد بود. اخیرا موسسه تحقیقاتی Loup Ventures، در یک بررسی، هزینه‌های نگهداری یک دستگاه تویوتا کمری و یک تسلا مدل 3 را در بازه زمانی پنج ساله مورد مقایسه قرار داده است.
این مقایسه در سال 2017 نیز بین تسلا و تویوتا کمری انجام شد که در آن، هزینه‌های نگهداری تویوتا کمری کمتر از تسلا بدست آمد، اما به لطف عرضه نسخه ارزان‌تر تسلا مدل 3 با قیمت پایه 35000 دلار، اکنون کفه ترازو به نفع تسلا سنگینی می‌کند. با وجود آنکه خرید تسلا مدل 3 نسبت به تویوتا کمری در ابتدا هزینه‌های بیشتری را طلب می‌کند، اما در بازه زمانی پنج ساله، که مدت زمان معمول مالکیت یک خودرو محسوب می‌شود، مجموع هزینه‌های خرید و نگهداری کمتری را به مالک اعمال خواهد کرد. لوپ ونچرز، برای درک بهتر موضوع، هزینه‌های مرتبط با خرید و نگهداری یک سدان لوکس، یعنی آئودی A5‌ را نیز به این مطالعه افزوده است. لوپ ونچرز همچنین پیش‌بینی می‌کند که در آینده قیمت بنزین افزایش یابد و با توافقات صورت گرفته میان تسلا و شرکت‌های بیمه، هزینه بیمه تسلا مدل 3 کاهش یابد.
هزینه نگهداری تسلا مدل 3

هزینه نگهداری تسلا مدل 3

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران