آزاد شدن ورود خودروهای خارجی و تاثیر آن در کاهش تصادفات

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
سردار سیدکمال هادیان‌فر رئیس پلیس راهور ناجا در نشست هم اندیشی معاونان و مدیران حمل و نقل و ترافیک و روسای پلیس راهور کلان شهرها که در اصفهان برگزار شد، اظهار داشت: در سال گذشته ۱۷ هزار و ۱۳۸ نفر در تصادفات جان خود را از دست دادند و بیش از ۳۶۵ مجروح و معلول شدند.
به گزارش خودروبانک و به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: سطح دانایی و هوشمندی مردم نسبت به سال ۸۵ با توجه به استفاده از دوربین و تجهیزات افزایش یافته، اما هنوز کافی نیست. سالانه در دنیا یک و نیم میلیون نفر در تصادفات جان خود را از دست می‌دهد و امروزه ترافیک یکی از دغدغه‌های کلیه کشورها است.
وی در ادامه افزود: در حال حاضر بی نظمی، ناهنجاری، جانباختگان و شدت تصادفات باعث نگرانی بوده که باید برای کنترل آن از روش‌ها و شرایط جدید دنیا بهره ببریم.
سردار هادیان‌فر در ادامه درباره عوامل کاهش آمار حوادث ترافیکی تا سال ۹۶ گفت: عواملی مانند افزایش جهشی قیمت بنزین از صد تومان به هزار تومان، تغییر قانون جرایم، تشدید مجازات بازدارنده و آزاد شدن واردات خودروهای خارجی از این عوامل بودند.
وی در ادامه تصریح کرد: در شرایط فعلی بنزین ارزان‌تر از آب است و قانون خیلی بازدارنده نیست، خودروها ایمنی لازم را ندارند و قطعات یدکی نیز بی کیفیت هستند و اغلب تصادفات بر اثر آن است که به دلیل معیوب بودن قطعه، مشکلات خودرو به صورت مستمر ادامه می‌یابد.
رئیس پلیس راهور ناجا در ادامه گفت: طبق گزارشات در شهرهایی که دوربین‌ها، تقاطع‌ها، زیرگذرها، معابر شهری و روگذرها توسعه پیدا کرده، آمار تصادفات نیز کاهش یافته است.

آزاد شدن ورود خودروهای خارجی و تاثیر آن در کاهش تصادفات

آزاد شدن ورود خودروهای خارجی و تاثیر آن در کاهش تصادفات


سردار هادیان‌فر با اشاره به فوت شدن ۲۴ درصد رانندگان و ۳۰ درصد موتورسیکلت سواران در تصادفات، افزود: این یک معضل است و نیازمند توجه بسیار جدی در بحث توسعه انضباط در کشور است. وی ادامه داد: امروزه در کشور با ۸۰ میلیون جمعیت، ۱۱۰ میلیون تلفن همراه وجود دارد که ۷۳ درصد آن هوشمند است. با افزایش ظرفیت استارت‌آپ‌ها و نرم افزارهای هوشمند می‌توانیم از آنها در حوزه ترافیک بهره ببریم.
وی در ادامه با اشاره به کم کاری در حوزه ITS ، گفت: امروز دوربین وجود دارد اما هوشمندی وجود ندارد. خط کشی‌ها فاقد سنسور است و باید قبل از خط عابر پیاده زیر خط کشی سفیدی که باید خودرو متوقف شود سنسور قرار گیرد و اگر لاستیک خودرو روی آن قرار گرفت ثبت تخلف و جریمه انجام شود. هوشمندی یعنی اینکه پلیس برای جریمه کردن نباید دچار چالش شود و دوربین‌های هوشمند تخلف را ثبت، تحلیل، جریمه و ارسال پیامک کنند.
هادیان‌فر یکی از مشکلات اصلی را مربوط به حوزه فرهنگ‌سازی دانست و گفت: ما باید با فرهنگ سازی به دنبال تغییر رفتارهای غلط مردم باشیم. تغییر رفتار یکی از مهمترین موضوعات است زیرا ۹۲ درصد از تصادفات عامل انسانی دارد و برنامه‌ریزی روی این موضوع می‌تواند باعث کاهش تصادفات شود.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران