کاهش صدای اگزوز مرسدس های AMG

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
مرسدس AMG اعلام کرد که خودروهای اسپرت در آینده صدایی مثل قدیم نخواهند داشت چون استانداردهای صدای مجاز جدید در اتحادیه‌ی اروپا دیگر این اجازه را به خودروسازان نمی دهد. این استانداردهای جدید سبب شدند تا AMG به ناچار مقداری صدای محصولات جدیدی مانند A450 و CLA45 را کاهش دهد. این محدودیت صدا شامل خودروهایی که در خارج از اروپا فروخته می شوند نیز می شود.

مدیر بخش خودروهای کامپکت AMG در این مورد گفته است که مقصر اصلی چنین چیزی مقررات اتحادیه ی اروپا است. ما می توانید اگزوزهای خاصی برای هر بازار طراحی کنیم ولی این کار خیلی مشکل است.
اتحادیه ی اروپا در قانون جدید خود صدای خودرو را در بلندترین حالت خود یعنی در هنگامی که خودرو در حالت اسپرت قرار دارد انجام می دهد. این یعنی خودروسازان حتی نمی توانند با قرار دادن کلیدی صدای خودرو را کاهش دهند چون تست در بالاترین صدا انجام می شود.

برای اینکه رانندگان لذت صدای موتور را از دست ندهند AMG اعلام کرده که در حال طراحی یک سیستم تقویت صدا درون کابین است.
به گفته ی مدیر بخش خودروهای کامپکت AMG با این قوانین دیگر بیرون کشیدن صدای زیاد از اگزوز امکان پذیر نیست ولی ما صدای اگزوز را تقویت کرده و به درون کابین انتقال می دهیم .
از این به بعد دارندگان خودروهای اسپرت باید برای داشتن یک صدای جذاب به اگزوز سازان متفرقه و تیونرها رجوع کنند.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران