به زودی خودروهای چینی افزایش قیمت تجربه خواهند کرد

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
یک کارشناس بازار خودرو به این موضوع اشاره دارد که محصولات چینی فعال در بازار کشور به دلیل عدم بازگشایی اعتبارات بانکی، با کمبود قطعه مواجه بوده و همین موضوع باعث شده است تا تولید آنان بیشتر از 50 درصد کاهش داشته باشد.
باتوجه به تولید اتومبیل طی چهارماه نسخت سال، می توان به این موضوع اشاره داشت که تولید خودروهای چینی به شدت کاهش پیدا کرده است و روند رو به نزول آنان حتی از خودروسازان فرانسوی خارج شده از کشور، یعنی "رنو" و "پژو" نیز بیشتر شده است که براین اساس می توان به کاهش تولید 99 درصدی محصولات برلیانس، کاهش 96 درصدی آریو، کاهش 77 درصدی محصولات دانگ فنگ و همچنین کاهش تولید 63 درصدی محصولات هایما اشاره داشت و یا حتی اوایل سال جاری نیز شاهد ترک 3 برند خودروسازی چینی همچون "جیلی"، "MG" و "هاوال" از بازار کشور به دنبال سیاست های تحریم صنعت خودروسازی کشور بوده ایم.
به گزارش خودروبانک و به نقل از تجارت نیوز، بابک صدرایی کارشناس صنعت خودروسازی به افزایش حدودا 10 درصدی خودروهای چینی هم اشاره داشت و در این خصوص نظر داد که در راستای همگام سازی نرخ ارز آزاد با نرخ ارز نیمایی، زمزمه هایی در خصوص افزایش قیمت خودروهای چینی به گوش می رسد و همچنین عدم بازگشایی اعتبار برای شریک تجاری، هزینه تولید محصولات چینی را افزایش داده است و ممکن است تا پایان شهریورماه شاهد افزایش حداقل 5 الی 10 درصدی قیمت خودروهای چینی در بازار کشور باشیم.
نظرات
 
 
 
محمد 1398/5/19
جو الکی به ملت ندید ماشین بدون قطعه مفت گرونه مخصوصا چینی که سر تا پا ایرادن ، به زودی هیشکی این لگن های چینی و ایرانی رو نمیخره
مجید الدوز 1398/5/20
داخل کشور چین با مالیان و ارزش افزوده نصف قیمت ایران هستش نخرین چون 50 درصد دولت برای خودش برمیداره
ایرانی 1398/5/20
در حواب محمد: همین لگن های چینی در مقابل ارابه های مرگ داخلی پادشاهی میکنن و در خصوص قطعات یدکی اولا که قطعات خودروهای به اصطلاح داخلی هم اکثرا درجه 5 چین هست و با مشکل مواجه شده ولی در کل برا ی همه چینی ها و ایرانی ها به علت واردات قطعه از چین توسط وارد کننده های شخصی مشکل خاصی برای قطعات نخواهند داشت فقط افزایش قیمت خواهد داشت.
مهدی 1398/5/20
اون موقع که ارزون و قسطی میدادن هم ارزش خرید نداشتن.مالکین این ماشینا چند سال بعد واسه هر قسمت بدنه و دکوراتیو داخلی باید یه سفر برن چین.البته بعیده اونجا هم ردی از این ماشینا پیدا کنن
علی اصغر 1398/5/20
میتونین این کارشناسی بازار خودرو تونو معرفی کنید؟؟؟!
میتونید بگید مدرک اقتصاد شو از کدوم دانشگاه گرفته ؟!
کارشناس یا یه دلال مال باخته از خیابون ؟
کسی سمت ماشین نمیره اینروزا
بخصوص ماشین چینی
آشغالایی که به قیمت تویوتا دارن تو ایران فروش میرن
از خودروبانک متاسفم که یه سایت حرفه هست و داره اینقد راحت دامن میزنه به گرونی ماشین.
اینروزا هیچکس ماشین نمیخره تا قیمتا بشکنه و بیاد پایین.
ملت دیگه ن پولشو دارن و ن علاقه شو که اینقدر به این ماشینای بی کیفیت و آشغال پول بدن و شما اینقدر راحت چنین صحبتایی میکنین؟؟!
الان دیگه وضع بازار فرق کرده با پارسال
خوبه اینو بفهمین

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران