سامانه keyless (ورود بدون کلید) محبوب سارقان خودرو

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
سیستم keyless یا ورود بدون‌کلید این روزها بسیار محبوب بوده و به شدت فراگیر شده است.
این سیستم در اواسط دهه 90 میلادی توسط شرکت "مرسدس بنز" ارائه شد. در این سیستم ریموت خودرو دارای یک فرستنده رادیویی برد کوتاه است که امواج رادیویی با برد کوتاه می‌فرستد. هنگامی که راننده به خودرو مجهز به سیستم keyless نزدیک می‌شود، ریموت سیگنالی را به خودرو می‌فرستد و خودرو تشخیص می‌دهد که راننده به آن نزدیک شده است.
شاید برای شما جالب باشد که بدانید این سیستم مدرن که به نوعی عامل تفاخر نیز محسوب می شود برای سارقان خودروها بسیار جذاب است.
نشریه معروف what car در یک بررسی جالب خودروهایی که دارای سیستم ورود بدون کلید بوده و در زمانی مابین ۱۰ تا ۴۰ ثانیه سرقت میشوند را معرفی کرده است.
در این بررسی خودرو دی اس ۳ کراس بک در کمترین زمان، حدود ۵ ثانیه سرقت شد. پس از آن خودروهایی نظیر لندرور دیسکاوری ۲۰۱۸، مرسدس A کلاس، آئودی TT آر اس رودستر، ب ام و x3 و فورد فیستا در لیست خودروهایی که براحتی سرقت می شوند قرار دارند.
بر اساس این بررسی علیرغم رشد تکنولوژی سیستم های keyless همچنان رشد سرقت خودروهای مجهز به این تکنولوژی رو به افزایش است.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران