سهم دوچرخه در حمل و نقل عمومی یک درصد است

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
پیروز حناچی شهردار تهران در حاشیه دوچرخه سواری در سه‌شنبه بدون خودرو، اظهار داشت: آمارها نشان می‌دهد که استقبال از دوچرخه در حال افزایش است، اما به طور قطع نمی‌توان گفت که این مهم در تغییر رفتار مردم تا چه حد تاثیر گذار بوده است.
به گزارش خودروبانک و به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: در حال حاضر سهم دوچرخه در حمل و نقل عمومی کمتر از یک درصد است. وی در ادامه افزود: ما در تلاش هستیم تا این میزان را افزایش دهیم، زیرا معتقدیم که هر دوچرخه سورای که به این پویش ملحق شود، یک خودرو از سطح شهر کاسته می شود و نتیجه آن کاهش آلودگی هوا خواهد بود.
حناچی در پایان گفت: آمارها نشان می‌دهد که با کمک و ورود بخش خصوصی به توسعه حمل و نقل پاک، تقاضا برای استفاده از دوچرخه افزایش یافته است و شهرداری متناسب با آن زیرساخت‌ها را فراهم خواهد کرد.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران