کیا ریو به کراس اوور تبدیل می‌شود

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
افزایش تمایل مشتریان در بازار جهانی به خرید کراس اوورها، موجب شده تا خودروسازان نیز تنوع محصولات این بخش را افزایش دهند و در برخی موارد، شاهد تبدیل هاچ‌بک ها به کراس اوور هستیم. کیا موتورز نیز برای همگام شدن با موج جهانی کراس اوور سواری، قصد دارد کراس اووری جدید در کلاس خودروهای سگمنت B، به نام کیا ایکس ریو را وارد بازار کند. چندی پیش نیز مدل کراس اوور کیا سید با نام کیا ایکس سید وارد بازار شده بود و کیا ایکس ریو نیز مشترکات زیادی با این خودرو خواهد داشت، اما براساس پلتفرم کیا ریو توسعه خواهد یافت و ظاهری شبه کوپه دارد.
کیا ایکس ریو به کوچکترین کراس اوور در بین سبد محصولات کیا موتورز تبدیل خواهد شد و پس از آن، کیا ایکس سید قرار خواهد گرفت. این دو خودرو، نقش برادران کوچک کیا استونیک و کیا اسپورتیج را بازی می‌کنند. کیا ایکس ریو در ظاهر، شباهت بسیاری با کیا استونیک دارد و در نگاه اول، شبیه یک هاچ بک بلند قد به نظر می‌رسد. این چهار خودرو به همراه کیا سلتوس که در هند به فروش می‌رسد، و کیا نیرو که برای بازار آمریکا و استرالیا در نظر گرفته شده است، خودروهای سگمنت B کیا موتورز را تشکیل می‌دهند و به نظر می‌رسد این شرکت کره‌ای قصد دارد به سلطان بلامنازع خودروهای سگمنت B تبدیل شود. فروش موفق این کراس اوورهای کوچک، نسبت به سایر مدل‌های سدان نظیر کیا سراتو، کره‌ای ها را در گسترش این سگمنت، مصمم تر از گذشته کرده است.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران