به زودی از فسادی بزرگ در مافیای خودروسازی پرده‌برداری می‌کنم

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
بهرام پارسایی سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس از افشاگری درباره مافیای خودرو در آینده خبر داد.
پارسایی با انتشار پستی در توییتر خود اعلام کرد: فساد در خودروسازی جدید نیست. در دهه ۷۰ بزرگترین اختلاس کشور رخ داد. در آن سال‌ها برای طراحی سمند ۱۲۰ میلیارد تومان با ارز ۴۰۰ تومانی هزینه کردند. این مبلغ معادل ۳۵۰۰ میلیارد تومان امروز است.
وی ادامه داد: نکته جالب این هزینه کرد برای طراحی سمند، نه جذاب بودن آن و نه استاندارد بودن آن بود.
پارسایی در ادامه گفت: البته این مبلغ اعلام شده از سوی خودروسازان بوده و مدارک و اسناد نشان می‌دهد که بیشتر از این مبالغ هزینه شده است.
وی در ادامه تصریح کرد: در آن زمان نیز یه طراح ایرانی برندهای معتبر خودرو در جهان حاضر به طراحی رایگان خودروی ملی بود، اما کسانی که منفعتشان در خطر بود، نپذیرفتند.
پارسایی در ادامه با بیان اینکه زمان استاندارد برای طراحی خودرو در جهان دو یا سه سال است، افزود: طراحی خودروی سمند ۷ سال به طول انجامید. وی در پایان گفت: این قسمت کوچکی از فساد در خودروسازی بود و به زودی پرده‌ای دیگر از یک فساد بزرگتر در مافیای خودرو را اعلام می‌کنم.
نظرات
 
 
 
احمد 1398/5/26
باز موسم انتخابات دارد نزدیک می شود..... . اقا تازه فهمیده خودروسازی مافیایی است!! خدایا نسل این چنین مسولین هوشمند و متعهد را گسترده تر بفرما!

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران