پورشه ۹۱۱ سافاری با قابلیت حمل یک پورشه دیگر بر روی سقف

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
ما تاکنون چندین نسخه سافاری از پورشه ۹۱۱ کاررا دیده‌ایم. و قبلا دیده بودیم که شخصی یک چادر مسافرتی روی سقف یک پورشه ۹۹۶ کاررا 4S نصب کرده است. حالا گروهی در ویسکانسین به چیزی دست پیدا کرده‌اند که مدت‌ها منتظر آن بوده‌ایم – یک ۹۱۱ سافاری مخصوص با تدارکاتی برای چادر زدن روی سقف. اما همان‌طور که در تصویر مشاهده می‌کنید این ماشین چیزی بیشتر از این‌ها است.
پورشه ۹۱۱ سافاری

پورشه ۹۱۱ سافاری

امکان ندارد بتوانیم تمام جزئيات این پورشه خاص را در این خبر بررسی کنیم. از نظر کلی، این کاررا ۹۱۱ محصول ۱۹۸۴ شاید به نظر محصول کارخانه باشد، اما تقریبا تمام پنل‌های بدنه از آن جدا شده و به شکلی تغییر پیدا کرده‌اند. مثلا، قوس بالای چرخ‌ها سه اینچ بزرگتر از دیگر مدل‌های ۹۱۱ در آن سال است، و قوس‌های جلویی پنج اینچ بزرگتر هستند تا تایرهای گودریچ در آن جا بشوند.
یک قفس دست‌ساز درون خودرو وجود دارد که برای استحکام بیشتر تا جلوی شاسی ادامه پیدا کرده است. یک باربند دست‌ساز روی سقف قرار گرفته که قابلیت حمل بارهای سنگین را دارد. وزن کلی این پورشه ۹۱۱ فقط ۱۱۳۰ کیلوگرم است.
پورشه ۹۱۱ سافاری

پورشه ۹۱۱ سافاری

این یعنی می‌تواند عملکردی مثل یک پورشه ۹۱۱ عادی داشته باشد. این خودرو از یک موتور ۳.۴ لیتری شش سیلندر خطی بهره می‌برد که توان ۳۴۰ اسب بخار تولید می‌کند و قدرتش توسط یک گیربکس دستی به چرخ‌ها منتقل می‌شود. کمک فنرهای جلو قابلیت جمع شدن تا ۱۱ اینچ و کمک فنرهای عقب قابلیت جمع شدن تا ۱۰ اینچ را دارند. در فضای داخلی شاهد یک دوربین پشتی و صندلی‌های ریکاروی چرمی هستیم.
این خودرو به نام ویلی یکی از عجیب‌ترین پورشه ۹۱۱هایی است که تاکنون دیده‌ایم. شاید مهم‌ترین نکته تلاش این تیم برای دستکاری ظاهر خودرو به شکلی است که کاملا به مدل اصلی شباهت داشته باشد.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران