خرید موتورسیکلت برقی چقد آب می‌خورد؟

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
ابولفضل حجازی رئیس انجمن تولیدکنندگان موتورسیکلت اظهار داشت: قدرت موتورسیکلت برقی ۳۵۰ تا ۲۵۰۰ وات است که قیمت آنها با توجه به برند، مدل، شرکت واردکننده و فروشنده و خدمات شرکت وابسته است.
به گزارش خودروبانک و به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: موتورسیکلت ۳۵۰ واتی بیشتر در نقش یک دوچرخه است. وی در ادامه درباره تولید موتورسیکلت‌های برقی در کشور گفت: در کشور تولیدکننده موتورسیکلت برقی نداریم و تمامی شرکت‌ها واردکننده هستند. البته تعدادی از شرکت‌های مونتاژ کننده در کشور وجود دارد.
حجازی درباره قیمت موتورسیکلت‌های برقی گفت: قیمت موتورسیکلت‌های برقی وارداتی از چین بین ۴۰۰ تا ۸۰۰ دلار است. قیمت نهایی این موتورسیکلت‌ها بعد از جمع ۱۰ تا ۱۵ درصد هزینه گمرک، ۲۰ درصد هزینه واردکننده، ۹ درصد مالیات بر ارزش و پنج درصد هزینه حمل و نقل محاسبه می‌شود.
وی در ادامه تصریح کرد: قیمت موتورسیکلت‌های برقی ۳۵۰ تا ۴۰۰ واتی حدود ۴۰۰ دلار، موتورسیکلت‌های برقی ۱۵۰۰ واتی ۶۰۰ دلار و موتورسیکلت‌های برقی ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ واتی در طبقه ۸۰۰ دلار هستند.
رئیس انجمن تولیدکنندگان موتورسیکلت در پایان بیان داشت: به عنوان مثال قیمت موتورسیکلت برقی ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ واتی حدود ۸۰۰ دلار است که با احتساب دلار ۱۲ هزار تومانی و هزینه‌های فوق‌الذکر، قیمتی حدود ۱۴ تا ۱۶ میلیون تومان دارند.
نظرات
 
 
 
رضا 1398/5/31
همه جای دنیا دولتها تولید کنندگان را تشویق به تولید خودرو و موتورسیکلت برقی
می کنند و به مصرف کننده هم سوبسید بابت خرید این محصولات داده می شود تا
کمک به کاهش الودگی هوا کنند و اینجا هم حمایت می کنند از تولید محصولات
الاینده و محصولات هایبرید و برقی در بازار کم و گران هستند!!

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران