قوه قضاییه پیگیر سرنوشت مطالبات میلیاردی مردم از خودروسازان باشد

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
طی هفته گذشته سیستم قضایی به حوزه صنعت خودروسازی ورود جدی کرده و در این رابطه علاوه بر برکناری مدیرعامل ایران خودرو، 2 نماینده مجلس یعنی فریدون احمدی نماینده زنجان و محمد عزیزی نماینده ابهر به دلیل اخلال در بازار خودرو بازداشت شده اند.
به نقل از ایرنا، بهرام پارسایی ضمن اشاره به ورود قوه قضاییه به موضوع تخلف در شرکت ایران خودرو، اظهار کرد انتظار می‌رود که قوه قضاییه به صورت شفاف پیگیر باشد که ۲۵ هزار میلیارد تومان که خودروسازان بابت پیش فروش از مردم گرفته اند، کجا رفته است.
به علاوه باید سرنوشت ۳۰ هزار میلیارد تومانی که خودروسازان از بانک ها وام گرفته اند پیگیری شده و مشخص شود دلایل مدیران صنعت خودروسازی برای حجم فعلی زیان انباشته آن ها با وجود امتیازات و حمایت های ویژه چیست.
با توجه به گفته های سخنگوی کمیسون اصل 90 خودروسازان طبق قانون زمانی می توانند خودرو را پیش فروش کنند که تمام قطعات را داشته باشند؛ پیش فروش بدون وجود قطعات لازم برای ساخت، جرم و هرگونه توجیحی در این زمینه بهانه تراشی است.
پارسایی در همین راستا افزود قوه قضاییه باید شفافیت زایی کرده و مشخص کند که خودروسازان برچه اساس در راستای پیش فروش خودروهای خود بدون در اختیار داشتن قطعات لازم اقدام کرده اند.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران