چرا فرمان خودرو از تنظیم خارج می شود؟

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
خودروها بر اثر استفاده دچار آسیب و ایراد در جلوبندی خودرو می شوند و یکی از مهمترین این ایرادها به هم خوردن زاویه چرخ ها است. یکی از ساده ترین راه ها برای تشخیص این ایراد به هم خوردن زاویه فرمان است.
به گزارش خودروبانک و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، اگر در مسیری مستقیم در حرکت هستید و فرمان خودرو (غربیلک) به صورت متقارن در وسط قرار ندارد، زاویه چرخ ها و میزان فرمان شما به هم خورده است. البته به هم خوردن زاویه چرخ ها و میزان فرمان یکی از موارد احتمالی می باشد.
گزینه های احتمالی دیگری که ممکن است باعث بروز این ایراد شود، عبارت است از:
- تصادف شدید
- رفتن بر روی دست انداز یا چاله با سرعت زیاد
- برخورد با لبه جدول
- درست نبودن نسبت فرمان یا تنظیم نادرست
- به هم خوردن زاویه چرخ ها و میزان فرمان
برای میزان فرمان حداقل سالی یکبار به تعمیرگاه های مجاز مراجعه کنید.
میزان فرمان و تنظیم کردن زاویه فرمان یک کار تخصصی است که باید در تعمیرگاه های مجاز انجام شود. پس توجه داشته باشید که آن را به شخصی مطمئن بسپارید. البته پیش از تنظیم زاویه فرمان باید علت آن را پیدا کنید.
در برخی خودروها سیستم هایی مانند کیسه هوا و بوق ارتباط مستقیمی با میزان فرمان دارند.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران