علت سوختن واشر سرسیلندر چیست؟

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
زمانی که آب رادیاتور کم باشد به موتور و واترپمپ خودرو فشار آمده و گاهی اوقات باعث سوختن واشر سرسیلندر می شود که تعمیر آن هزینه سنگینی در بر خواهد داشت.
به گزارش خودروبانک و به نقل از خودروکار، زدن جوش کاذب در رادیاتور، گرمای بیش از حد موتور، وجود آب در سرپیستون ها، مخلوط شدن آب و روغن، بد کار کردن موتور، دیر روشن شدن موتور، کم شدن قدرت و کشش موتور، خروج بخار آب از اگزوز و رنگ روغن موتور تقریبا به صورت شیری رنگ اعلام سوختن واشر سرسیلندر در خودرو هستند.
عواملی که باعث سوختن واشر سرسیلندر می شوند:
- کم بودن آب رادیاتور
- نقص فنی ترموستات
- رانندگی طولانی در ترافیک و فشار بر موتور در فصل گرما
- مجراهای عبور آب در موتور مسدود شود
- نقص فنی در واتر پمپ و عدم گردش جریان آب در موتور
- پیچ خوردگی شلنگ های ورودی و خروجی رادیاتور
- خنک نشدن آب رادیاتور به دلیل رسوب و یا نقص در عملکرد پروانه
باید توجه داشت که سوختن واشر سرسیلندر در یک لحظه و یک دقیقه اتفاق نمی افتد، بلکه ابتدا آب رادیاتور داغ می شود و حرارت افزایش می یابد و چند دقیقه بعد از رسیدن آمپر به خط قرمز تازه صدمه دیدن واشر آغاز می شود.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران