وزیر صنعت: ۶ پرونده تعزیراتی برای خودروسازان در جریان است

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
وزیر صنعت معدن و تجارت به تازه ای در مصاحبه با خبرگزاری های داخلی عنوان کرد که در حال حاضر ۶ پرونده تعزیراتی برای خودروسازان در جریان است که از طریق سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان پیگیر اجرای آنها هستیم.
به نقل از ایسنا، رضا رحمانی توضیح داد که پیگیر وضعیت افرادی که از اسفند ماه سال گذشته تاکنون خودروهای خود را دریافت نکرده اند نیز می باشیم که از جمله این افراد می توان به متقاضیان خودروهای کوییک اشاره کرد.
وزیر صنعت با اشاره به مشکلاتی که بعد از اعمال تحریم‌ها در تولید برخی از خودروها ایجاد شد، تصریح کرد برای حل مشکل ثبت‌نام‌کنندگان راه‌حل‌هایی ارائه کردیم. برخی مواقع خودروی متناسب نداریم که ناچاریم با مشتری مصالحه کنیم و زمانی که امکان تولید خودرو وجود نداشته باشد با جایگزین کردن نوع خودرو رضایت مشتری را جلب کنیم.
وی همچنین در خصوص کنترل بازار خودرو نیز عنوان کرد که برای جلوگیری از افزایش قیمت احتیاج به افزایش تولید است. تولید خودرو خارجی و تامین قطعات آنها در شرایط فعلی مشکل بوده اما امید می رود که با اصلاح وضعیت فعلی بازار، گرانی خودرو تا حد زیادی مهار شود.
رحمانی در پایان در خصوص نوسازی ناوگان تجاری نیز توضیح داد ۲۰۲ هزار خودرو که ۱۹ هزار خودروی آن اتوبوس و عمومی است با تخصیص ۱۱ هزار میلیارد تومان از سوی دولت بازسازی می‌شود که ۲۰ درصد قیمت خودرو را مشتریان پرداخت می‌کنند.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران