افزایش 15 درصدی نرخ عوارض آزادراه ها

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
خدایار خاشع دبیر کارگروه شرکت های سرمایه گذار در آزادراه ها اظهار داشت: نرخ عوارض آزادراه در سال 98 نسبت به سال گذشته 15 درصد افزایش داشته که با 5 ماه تاخیر ابلاغ و از ابتدای شهریورماه نرخ جدید اعمال شده است.
به گزارش خودروبانک و به نقل از ایرنا، وی ادامه داد: با توجه به اینکه نرخ تورم اعلام شده توسط مرکز آمار در سال 97 حدود 27 درصد بوده، شرکت های سرمایه گذار در بخش آزادراه ها به قیمت اعلامی اعتراض دارند.
خاشع در ادامه افزود: عوارض عبور از آزادراه ها در کشور کمتر از 10 درصد سایر کشورها است. البته باید گفت که درآمد مردم ایران کمتر از سایر کشورها حتی ترکیه است و ما هم معتقدیم که مردم توان پرداخت عوارض واقعی آزادراه ها را ندارند و برای اداره آزادراه ها باید ساز و کار دیگری در نظر گرفته شود.
دبیر کارگروه شرکت های سرمایه گذار در آزادراه ها در ادامه گفت: بخش عمده ای از هزینه ساخت آزادراه ها توسط سازندگان تامین می شود و این موضوع برای شرکت های سرمایه گذار توجیه اقتصادی ندارد.
وی در ادامه تصریح کرد: در ساخت آزادراه های جدید 70 درصد سهم مالی توسط سرمایه گذار و 30 درصد توسط دولت تامین می شود، اما اگر نرخ عوارض واقعی نشود برای بازگشت سرمایه به بخش خصوصی باید سازو کاری در نظر گرفته شود.
به گفته خاشع ساخت هر کیلومتر آزادراه 20 میلیارد تومان هزینه دارد.
نظرات
 
 
 
میلاد 1398/6/9
عوارض کاشان قم ۲۵۰۰ بود حالا شده ۳۵۰۰،به نظرتون چجوری ۱۵٪ به ۲۵۰۰ اضافه شده؟؟؟
  • محاسب 1398/6/10
    از علامت در صد دو تا نقطه را از بالا و پائین برداشته اند و جلوی 15 گذاشته و شده 1500 تومان و بعد 500 تومان تخفیف داده و جمعا شده 3500 تومان!!!!!!!!!
    این است فرق بین محاسبات ما و ......!!!!!!؟؟؟؟

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران