ورود موتورسیکلت های بالای 250 سی سی گردشگران خارجی به کشور آزاد شد

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
رامین افشاری مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی کشور اظهار داشت: سفر با وسایط نقلیه موتوری به عنوان یکی از عناصر گردشگری طرفداران زیادی در دنیا دارد. از این رو با پیگیری مداوم و در پی صدور بخشنامه هایی از سوی پلیس راهور و گمرک کشور، ورود موقت موتورسیکلت های بالای 250 سی سی گردشگران خارجی به کشور آزاد شد.
به گزارش خودروبانک و به نقل از روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، وی ادامه داد: این ممنوعیت باعث غافلگیری و نارضایتی گردشگران و کلوپ های اتومبیلرانی و جهانگردی شده بود و ما شاهد کاهش ورود رالی تورهای موتورسیکلت های خارجی و وارد آمدن خسارت مادی و معنوی بر صنعت گردشگری کشور بودیم.
مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی کشور در ادامه بیان داشت: پیرو دستور دکتر علی اصغر مونسان سرپرست وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در خصوص رفع این ممنوعیت در جهت رونق صنعت گردشکری کشور، اقدامات لازم برای ورود موتورسیکلت های بالای 250 سی سی انجام شد.
افشاری در ادامه افزود:کانون جهانگردی و اتومبیلرانی با پیگیری نامه های دکتر مونسان و برگزاری جلسه با مدیران نهادهای مربوطه نقش مهمی در رفع این ممنوعیت داشت. خوشبختانه این پیگیری ها نتیجه داد و طی بخشنامه های از سوی پلیس راهور و گمرک کشور، ورود موقت موتورسیکلت های بالای 250 سی سی گردشگران خارجی به کشور آزاد شد.
وی در پایان گفت: بلافاصله بعد از رفع این ممنوعیت تور موتورسواران کشورهای ایتالیا، فرانسه و پاکستان با ملیت های مختلف وارد کشور شد و از جاذبه های گردشگری کشور بازدید کردند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران