آیا آینه‌های جانبی از خودروها حذف می‌شود؟

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
موسسه ملی ایمنی ترافیک آمریکا اعلام کرده است که آزمون‌های مربوط به خودروهای مجهز به دوربین‌های جانبی به جای آینه‌های معمولی را آغاز خواهد کرد و این امید وجود دارد که سیستم مذکور نظر موسسات ایمنی را جلب کرده و رضایت خود را برای استفاده خودروسازان بزرگ جهانی اعلام کنند.
به گزارش خودروبانک، این موسسه قرار است رفتار رانندگی و چگونگی مانور تغییر خط حرکتی را در خودروهای فاقد آینه جانبی و نصب دوربین دید عقب بجای آنان مورد بررسی قرار دهد و عموم مردم نیز بتوانند درباره آن اظهارنظر کنند. این آزمون‌ها ابتدا در خودروهای سواری مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت و سپس نوبت به وسایل نقلیه سنگین وزن می رسد تا آزمون خود را در این زمینه پس دهند و در صورت تایید آنان از سوی موسسات ایمنی، به طور عملی از آنان در جاده های عمومی استفاده کنند.
اتحادیه خودروسازان که نماینده شرکت‌های بزرگی همچون فولکس واگن، تویوتا، جنرال موتورز و تسلا در آمریکا است نیز در سال 2014 از این سازمان درخواست کرده بود تا خودروها به صورت قانونی امکان استفاد از دوربین‌های جانبی به جای آینه‌های معمولی را داشته باشند، اما بعد از گذشت تقریبا 5 سال موسسات ایمنی راضی به تست آنان شده اند و در صورت قبولی، می توان انتظار داشت که شرکت های خودروساز بزرگ جهانی به سمت طراحی و ساخت محصولات با این فناوری پیش بروند، هرچند در حال حاضر کمپانی خودروسازی لکسوس یک نسخه از خودروی سدان ES را در بازار ژاپن معرفی کرده است که بجای آینه های جانبی از دوربین های دید عقب و صفحه نمایشگر رنگی در کنار ستون های جلوی اتومبیل استفاده می کند.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران