قوی ترین لامبورگینی جهان و اولین دارنده موتورهای الکتریکی لامبورگینی معرفی شد

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
لامبورگینی قوی ترین خودروی تاریخ و البته اولین خودروی مجهز به موتورهای الکتریکی خود را در روز گذشته معرفی کرد. چند روز گذشته تصاویری جاسوسی از پروژه جدید لامبورگینی در رسانه های خبری منتشر شد و شایعاتی هم پیرامون آن در دسترس کاربران قرار گرفت، اما لامبورگینی تعلل نکرد و درست یک روز پس از آن تصاویر رسمی و جزییات فنی جدیدترین پروژه کاری خود را منتشر کرد تا برای حضور خود در نمایشگاه بین المللی فرانکفورت آلمان مقدمه چینی خوبی داشته باشد.
هفته آینده نمایشگاه بین المللی فرانکفورت آلمان کار خود را آغاز می کند و بسیاری از خودروسازان بزرگ جهانی خود را آماده کرده اند تا جدیدترین دستاوردهای خود را در این نمایشگاه به نمایش بگذارند. حال در این بین کمپانی خودروسازی لامبورگینی با معرفی جدیدترین پروژه کاری خود درست یک هفته قبل از شروع بکار نمایشگاه فرانکفورت آلمان، حضور خود را در این رویداد بزرگ خودرویی تایید کرده است و می توانیم نسخه زنده و نمایش عمومی آن را در نمایشگاه شاهد باشیم.

لامبورگینی سیان

لامبورگینی سیان


پروژه جدید لامبورگینی با نام "سیان" یا به انگلیسی "Sian" معرفی شده است و همانطور که گفتیم اولین خودروی لامبورگینی خواهد بود که در بخش فنی خود از موتورهای الکتریکی استفاده می کند و از آن مهم تر، لقب گرفتن به عنوان قوی ترین خودروی لامبورگینی خواهد بود که این خودروساز ایتالیایی تا به امروز تولید کرده است.
چیزی که در بخش فنی باعث شده خودروی لامبورگینی "سیان" قوی ترین عضو خانواده لامبورگینی تا به امروز باشد، سیستم محرک نیمه هیبریدی آن خواهد بود که متشکل از یک موتور دوازده سیلندر 6.5 لیتری تنفس طبیعی 785 اسب بخاری و همچنین یک موتور الکتریکی با خروجی قدرت 34 اسب بخاری خواهد بود که در کنار نیروی تولید شده توسط موتور دوازده سیلندر اتومبیل، در مجموع نیروی 819 اسب بخاری از این کوسه خوش رنگ لامبورگینی بدست می آید.

لامبورگینی سیان

لامبورگینی سیان


با هدایت این نیرو به سمت چرخ های محرک اتومبیل، شرکت خودروسازی لامبورگینی مدعی است که توانسته شتاب صفر تا صد 2.8 ثانیه و همچنین سقف سرعت 350 کیلومتر برساعت را باوجود محدود کننده های الکترونیکی به ثبت برساند که به هیچ وجه نزدیک به دیگر خودروهای سوپراسپرت و هایپرکارهای موجود در جهان نیست، ولی خب سقف سرعت 350 کیلومتری این اتومبیل و عملکرد آن در شتاب گیری به هیچ وجه کند نخواهد بود.
در پایان باید گفت که این خودروی جذاب لامبورگینی به تعداد محدود ساخته شده و تنها 63 مشتری خوش شانس امکان خرید و داشتن این اتومبیل را به قیمت پایه 3.6 میلیون دلاری خواهند داشت، هرچند منابع خبری مدعی هستند که تمامی این 63 نسخه محدود لامبورگینی سیان در حال حاضر فروخته شده است و تنها باید منتظر تولید و عرضه آن به مشتریان باشیم.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران