پژو سیتروئن و دانگ فنگ به توافق جدیدی برای توسعه سرمایه گذاری‌ها رسیدند

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
دانگ فنگ شریک چینی گروه خودروسازی پژو سیتروئن محسوب می‌شود و بسیاری از محصولات پژو را در خط تولید خود، مونتاژ می‌کند. مدتی پیش این دو شرکت توافق کردند تا با اجرای یک طرح سرمایه گذاری مشترک، تولید محصولات خود را در چین افزایش دهند. اما اجرایی شدن این معاهده و توافق بر سر بندهای نهایی، مدت زمان زیادی به طول انجامید، تا حدی که قرارداد جوینت ونچر آن‌ها در معرض خطر قرار گرفت. حال این دو شرکت اعلام کرده‌اند که به توافق جدیدی برای پیشبرد اهداف مشترک خود دست یافته‌اند. مطابق این توافق جدید، دانگ فنگ و پژو عملیات مشترکی را برای بازسازی سرمایه گذاری خود اجرا خواهند کرد. در طی این عملیات، هزینه‌های جانبی و اضافه کاهش خواهند یافت، و میزان فروش این جوینت ونچر تا سال 2025 به 400 هزار دستگاه افزایش خواهد رفت.
براساس اطلاعات منتشر شده از سوی پژو سیتروئن، سایت تولیدی دانگ فنگ پژو سیتروئن یا (DPCA) در ووهان چین مستقر است و در حال حاضر، سالانه 180 هزار دستگاه خودرو تولید می‌کند. مطابق قرارداد جدید، تولید این سایت به 150 هزار دستگاه در سال کاهش خواهد یافت. عمر سرمایه گذاری مشترک پژو سیتروئن و دانگ فنگ با قرارداد جدید به 27 سال جدید می‌رسد و فروش سالانه این گروه، می بایست از 250 هزار دستگاه در سال 2020 و 2021، به 400 هزار دستگاه در سال 2025 افزایش یابد. پژو سیتروئن یکی از خودروسازان ناکام جهانی است که در کنار گروه خودروسازی فورد ، در چند سال گذشته مجبور به عقب نشینی از بازار خودرو چین شده است. دانگ فنگ پژو سیتروئن قصد دارد طی سال جاری، 14 مدل جدید را به بازار چین عرضه کند که بخش عمده‌ای از آنها، خودروهای سبز خواهند بود. اما انجام این کار، از طریق تعدیل نیرو و بستن چهار سایت مونتاژ مشترک در چین صورت خواهد گرفت.
نظرات
 
 
 
سید نادر 1398/6/17
پس منتظر تولید 14 خودرو ملی در ایران باشید

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران