کسب‌ و کار فروش موتورسیکلت به جای خودرو

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
این روزها اگر سری به مراکز اصلی خرید و فروش خودروهای نو و دست دوم وارداتی در خیابان های مطهری و بهشتی تهران بزنید متوجه خواهید شد که اکثر مراکز خرید و فروش خودرو در این خیابان ها در حوزه عرضه و فروش مدل های متنوع موتورسیکلت از جمله «وسپا» و یا انواع مشابه فعالیت می کنند.
به نقل از سایت رسمی روزنامه دنیای خودرو، با توجه به محبوبیت بالا این موتورسیکلت های فانتزی وارداتی، خرید و فروش آنها تبدیل به یک کسب و کار پر رونق و پردرآمد به‌خصوص در ماه‌های اخیر شده و بخش قابل توجهی از هزینه مالکان نمایشگاه‌های فروش خودرو را پوشش می‌دهد.
هر چند در یک سال و نیم گذشته واردات خودرو به کشور ممنوع اعلام شده اما همچنان واردات موتور سیکلت و قطعات منفصله آن آزاد بوده و به نظر می‌رسد که در سیاست‌های تعیین شده تفاوت زیادی میان واردات خودرو و موتورسیکلت وجود دارد.
لازم به یادآوری است که در تحریم های آمریکا نیز به طور مستقیم به صنعت خودروسازی کشورمان اشاره شده اما نامی از صنعت موتورسیکلت سازی برده نشده است.
نظرات
 
 
 
amin 1398/6/17
یه مدت همین جوری بگذره به جای ماشین لاکچری موتور های لاکچری می بینم فاز بعد دوچرخه بعد که از همه چی تحریم شدیم کفش ها رو باید به صورت پیش فروش بخریم

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران