نسخه ویژه هیوندای i30 N معرفی و به تعداد محدود ساخته خواهد شد

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
کمپانی خودروسازی هیوندای برای نمایشگاه بین المللی فرانکفورت آلمان یک دستاورد ویژه دارد و آن هم نسخه ویژه هیوندای i30 N خواهد بود که با اضافه کردن قطعات فیبرکربنی و همچنین اصلاح طراحی داخل کابین آن، خصوصیات اسپرت آن را ارتقا داده و همچنین وزن آن را نسبت به نسخه استاندارد کاهش داده است تا شاهد عملکردی بهتر و سریع تر از آن باشیم. هرچند هیوندای برنامه تولید آن را بر روی 600 دستگاه محدود کرده و تنها در بازارهای منتخب اروپا اقدام به عرضه آن خواهد کرد.
پیش از بررسی تغییرات و ویژگی های اصلی هیوندای i30 N جدید که حالا با پسوند Project C شناخته خواهد شد، باید به این نکته اشاره داشت که شرکت خودروسازی هیوندای هیچگونه تغییری در بخش فنی این خودرو نسبت به نسخه استاندارد ایجاد نکرده است و به همین منظور در زیر کاپوت این نسخه ویژه درست همانند نسخه استاندارد i30 N شاهد فعالیت یک موتور 2 لیتری چهار سیلندر توربوشارژر هستیم که در حداکثر کارایی خود می تواند قدرت 271 اسب بخاری و گشتاور 353 نیوتن متری تولید کند و همانطور که گفتیم، بزرگ ترین مزیت این خودرو نسبت به نسخه اصلی آن می تواند تغییرات ظاهری و همچنین وزن آن باشد که به دلیل استفاده گسترده از فیبرکربن خواهد بود.

هیوندای i30 N

هیوندای i30 N


تغییرات مهم هیوندای i30 N در نسخه ویژه Project C را می توانیم با دیدن عکس های آن هم ببینیم که شامل رینگ های جدید 19 اینچی اسپرت بسیار سبک وزن و همچنین طراحی و ساخت قسمت های مختلفی همچون کاپوت جلو، اسپویلر عقب سقفی، قاب آینه های جانبی، رکاب های زیر درب ها، دیفیوزر عقب، باله های قسمت جلو و... از جنس فیبرکربن خواهد بود که علاوه بر کاهش وزن چشمگیر اتومبیل که 50 کیلوگرم آن به خاطر فیبرکربن و همچنین 22 کیلوگرم آن به خاطر رینگ های جدید بوده است، به جذابیت بیش از پیش خودروی هاچ بک اسپرت هیوندای i30 N هم کمک بسیاری کرده است.
این تمام ماجرا نیست و طراحی بیرونی اتومبیل تنها قسمتی نخواهد بود که شرکت خودروسازی هیوندای هنر خود را بر روی آن پیاده کرده است و بلکه طراحی داخل کابین هم مورد توجه هیوندای بوده و تغییرات چشمگیری در این بخش حاصل شده است تا خودروی هیوندای i30 N جذاب تر از همیشه به نظر برسد. مهم ترین تغییراتی که در داخل کابین این خودرو می توان به آنان اشاره داشت، روکش های چرمی آلکانتارا به دور غربیلک فرمان، کلیدهای قرمز رنگ حالت رانندگی بر روی فرمان، سردنده جدید و همچنین خطوط قرمز رنگ و دوخت های قرمز رنگ روکش های چرمی داخل کابین اشاره داشت.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران