هیوندای ولوستر N ETCR رونمایی شد

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
در نمایشگاه خودروی فرانکفورت امسال خودروهای برق خضور بسیار پر رنگی دارند، از فولکس واگن ID.3 گرفته تا مرسدس بنز GLC 350e و مرسدس ویژن EQS کانسپت همه حضور دارند. هیوندای نیز دست بکار شده و یک خودروی مسابقه‌ای برقی را به این نمایشگاه آورده است. این خودروی جدید ولوستر N ETCR نام دارد و اولین خودروی هیوندای است که می تواند در مسابقات خودروهای برقی ETCR شرکت کند.

هیوندای ولوستر N ETCR

هیوندای ولوستر N ETCR

هیوندای ولوستر N ETCR از نظر ظاهری شباهت زیادی به نسخه ی بنزینی این خودرو دارد. نسخه ی بنزینی ولوستر N دارای یک موتور 2 لیتری توربو به قدرت 274 اسب بخار و 352 نیوتن متر گشتاور است. نسخه ی مسابقه ای بنزینی ولوستر هم که N TCR نام دارد از یک موتور 2 لیتری 350 اسب بخاری استفاده می کند. اما مدل جدید N ETCR یک خودروی برقی موتور وسط دیفرانسیل عقب است. متاسفانه هیوندای هنوز اطلاعاتی در مورد قدرت و گشتاور و شتاب این مدل اعلام نکرده است. با توجه به چنین چیدمان فنی می توان حدس زد که این مدل سریع ترین نسخه ی ولوستر باشد.

هیوندای ولوستر N ETCR

هیوندای ولوستر N ETCR

در بخش بیرونی این خودرو نیز باید به گلگیرهای پف کرده، باله‌ی بزرگ در عقب و دیفیوزرهای جلو و وعقب اشاره کرد. درون کابین نیز مانند خودروهای مسابقه ای دارای رول کیج ایمنی بوده و صندلی های عقب هم حذف شده اند.
نظرات
 
 
 

محمد

1398/6/23
دمشون گرم هر روز در حال پیشرفت و بالاتر از سطح آسیا