رونمایی فراری از دو خودروی اسپایدر جدید

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
فراری این هفته بسیار پرکار بود و از دو خودروی اسپایدر جدید رونمایی کرد.
مدل نخست F8 اسپایدر نام دارد نسخه ای روباز از فراری F8 است. فراری این خودرو را برای رقابت با مکلارن 720S اسپایدر تولید کرده است. در بخش فنی F8 اسپایدر شاهد فعالیت یم موتور 3.9 لیتری V8 تویین توربو هستیم که می تواند 711 اسب بخار قدرت و 770 نیوتون متر گشتاور تولید کند. شتاب صفر تا صد این خودرو 2.9 ثانیه و شتاب صفر تا 200 آن نیز 8.2 ثانیه است. حداکثر سرعت این خودرو هم به 340 کیلومتر بر ساعت می رسد.

فراری F8 اسپایدر

فراری F8 اسپایدر

موتور مورد استفاده در F8 اسپایدر کاملا مشابه با موتور فراری 488 پیستا است. اما اصلاحاتی در بخش مانیفولد اگزوز آن انجام شده است. فراری سعی کرده با استفاده از فیبر کربن وزن این مدل را پایین نگه دارد ولی همچنان F8 اسپایدر 1400 کیلوگرم وزن دارد که در مقایسه با نسخه ی کوپه سنگین تر است.

فراری F8 اسپایدر

فراری F8 اسپایدر

سقف فلزی این مدل به صورت برقی در 14 ثانیه باز یا بسته می شود و امکان فعال کردن آن در حین حرکت تا سرعت 45 کیلومتر بر ساعت نیز وجود دارد.
فراری اصلاحاتی را در آیرودینامیک این مدل انجام داده است تا نیروی رو به پایین تولیدی آن 10 درصد بیشتر از 488 اسپایدر باشد.
دیگر مدل فراری 812 GTS اسپایدر است. این خودرو پس از دهه ها اولین مدل اسپایدر 12 سیلندر موتور جلوی فراری به شمار می رود. بخش فنی این مدل با 812 سوپر فست یکسان بوده و از موتور V12 تنفس طبیعی با حجم 6.5 لیتر استفاده می کند. این موتور توانایی تولید 789 اسب بخار قدرت و 718 نیوتن متر گشتاور را دارد. از این نظر 812GTS اسپایدر قوی ترین خودروی کانورتیبل تولید انبوه جهان است. شتاب صفر تا صد کیلومتر این مدل کمتر از 3 ثانیه است و می تواند به ماکزیمم سرعت 340 کیلومتر بر ساعت نیز دست پیدا کند. شتاب صفر تا 200 کیلومتر 812 اسپایدر نیز 8.3 ثانیه است.

فراری 812 GTS اسپایدر

فراری 812 GTS اسپایدر

سقف بازشوی برقی این مدل هم همانند مدل برقی قابلیت باز و بسته شدن تا سرعت 45 کیلومتر بر ساعت را دارد و در 14 ثانیه باز می شود.

فراری 812 GTS اسپایدر

فراری 812 GTS اسپایدر

فراری طراحی بخش عقبی این مدل را در مقایسه با نسخه ی کوپه دستخوش تغییراتی کرده است و در ضمن اقداماتی هم برای استحکام بیشتر شاسی در این خودرو انجام شده است.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران