برنامه تاکسیرانی تهران برای ورود تاکسی‌های تمام برقی به پایتخت

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
علیرضا قنادان مدیرعامل تاکسیرانی شهرداری تهران در مورد برقی کردن تاکسی‌های تهران اظهار داشت: بر اساس مصوبه هیات دولت واردات خودرو ممنوع است و واردات خودروهای برقی نیز مشمول این مصوبه می‌شود. ما در تلاش هستیم تا اجازه واردات خودرو با کاربری عمومی را بگیریم و درخواست خود را نیز ارائه داده‌ایم و این درخواست توسط کمیسیون‌های تخصصی دولت تایید شده و فقط منتظر تصویب هیات دولت هستیم.
به گزارش خودروبانک و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، وی در ادامه درباره تعداد خودروهای برقی که وارد ناوگان تاکسیرانی می شوند، گفت: ما فقط موانع را رفع می‌کنیم و بخش خصوصی آنها را وارد می‌کند. البته باید گفت که برای اجرای این پروژه باید زیرساخت‌های شارژ تامین شوند و این مورد توسط شهرداری تاییدیه اولیه را اخذ کرده است.
مدیرعامل تاکسیرانی شهرداری تهران در ادامه بیان داشت: برای اجرای این پروژه، وزارت نیرو باید در بخش تامین تجهیزات سرمایه‌گذاری کند و وظیفه نرخ گذاری شارژ و استقرار تجهیزات شارژ در ایستگاه‌ها را بر عهده خواهند داشت و شهرداری هم فضای لازم را به ایستگاه‌های شارژ اختصاص می‌دهد. همچنین تعیین نرخ شارژ بر عهده دولت است و وزارت نیرو برای این پروژه باید نرخ یارانه‌ای در نظر بگیرد.
قنادان در مورد زمان اجرای این پروژه گفت: در کشورهایی که این تصمیم را گرفتند، بعد از یک دهه این پروژه قابل بهره‌برداری شد، اما اگر در کشور ما تاییدات نهایی توسط دولت داده شود، با توجه به مذاکرات اولیه با سرمایه‌گذاران، اجرای آن چندان پیچیده نخواهد بود.
وی در ادامه تصریح کرد: با توجه به ریسک این کار، نمی توانیم این ریسک را به رانندگان منتقل کنیم. حال اگر این پروژه اجرایی شود، سرمایه‌گذاری آن توسط حوزه شرکتی خواهد بود و خودروها از طریق شرکت مالک وارد می‌شوند و رانندگان هم روی آن کار می کنند.
مدیرعامل تاکسیرانی شهرداری تهران در پایان در خصوص تغییر نرخ کرایه‌ها با ورود خودروهای برقی به ناوگان تاکسیرانی، گفت: بعید می دانم در نرخ کرایه ها تغییر چندانی به وجود بیاید، اما کیفیت خدمات بهبود خواهد یافت.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران