چهار پیشنهاد برای واردات خودرو بدون انتقال ارز

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
مهدی دادفر دبیر انجمن واردکنندگان خودرو با بیان اینکه دغدغه دولت برای ممنوعیت واردات خودرو ارزبری واردات است، اظهار داشت: ما به دولت چهار پیشنهاد واردات خودرو بدون انتقال ارز داده ایم تا شرکت های واردکننده خودرو تعطیل نشوند.
به گزارش خودروبانک و به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: نخستین راه سرمایه شرکت های نمایندگی در خارج از کشور است. این شرکت ها می توانند تجهیزات و امکانات خود را به فروش برسانند و به خودرو تبدیل کنند تا کسب و کارشان فعال شود.
وی در ادامه افزود: پیشنهاد دوم، استفاده از سرمایه های مردمی که در خارج از کشور زندگی می کنند. به عنوان مثال ایرانی های خارج از کشور صاحب ارز هستند و با این ارز خودرو خریداری می کنند و در ازای آن ریال دریافت کنند.
دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در ادامه بیان داشت: سومین پیشنهاد، خرید اعتباری از شرکت های تولیدکننده خودرو است. چنین شرکت هایی این قابلیت را دارند که 2 تا 3 سال به شرکت های نمایندگی داخل کشور اعتباری خودرو داده و پولی دریافت نکنند، چرا که هدف آنها حفظ بازار ایران به هر قیمتی است.
دادفر درباره پیشنهاد چهارم گفت: می توانیم بخشی از پول دپو شده حاصل از صادرات نفت کشور که در کشورهای دیگر مانده را از طریق خودرو به کشور برگردانیم تا کار فعالان حوزه خودرو از ریشه کنده نشود.
وی در ادامه درباره خودروهای مانده در گمرک گفت: در این رابطه نامه هایی جداگانه به معاون اول ریاست جمهوری، معاون اقتصادی ریاست جمهوی، وزیر صمت، رئیس کمیسیون اصل 90 و رئیس سازمان حمایت ارسال شده و در آنجا خواستار تمدید و تسریع در پیگیری مصوبه ترخیص خودروهای باقیمانده در گمرکات کشور شده ایم.
دادفر درپایان تصریح کرد: ما به صورت رسمی مکاتبه و درخواست تمدید و ترخیص کرده ایم، اما متاسفانه هیچ جوابی به ما داده نمی شود. این خودروها به علت تصمیم یک شبه حدود یکسال و نیم است در گمرک مانده اند و هزینه های زیادی به مالکان خود تحمیل کرده اند. همچنین استهلاک این خودروها پس از گذشت دو سال از تاریخ ساخت باعث به وجود آمدن ضرربسیار زیاد به مالکان خود شده است.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران