33 درصد از سریع ترین خودروهای جهان موتورهای الکتریکی دارند

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
در دنیای خودرو چندین فاکتور هستند که به خودرو هویت می‌بخشند و باعث شهرت بالای آنان می‌شود، یکی با مصرف سوخت پایین خود معروف می‌شود، یکی با جثه بزرگش، یکی با قدرت موتور بالایش و یکی هم با سرعت بالای خود می‌‌تواند در دنیای خودرو اسم و رسمی برای خود دست و پا کند، حال در این مقاله قصد داریم به معرفی 10 مورد از سریع ترین خودروهای جهان بپردازیم که نه شتاب صفر تا صد آنان و نه حداکثر سرعت آنان ملاک انتخاب سریع ترین خودروی این لیست بوده است، بلکه در این مقاله به معرفی سریع ترین خودروهایی می پردازیم که مسافت یک چهارم مایلی را در سریع ترین زمان ممکن طی کرده اند و این مقاله زمانی جالب تر می شود که بدانیم 33 درصد از خودروهای حاضر در این لیست کاملا الکتریکی و یا حداقل یک موتور الکتریکی در کنار پیشرانه اصلی خود دارند، پس در ادامه با خودروبانک همراه باشید تا شما را با سریع ترین خودروهای جهان در مسافت یک چهارم مایل آشنا کنیم.

لامبورگینی هوراکان EVO

لامبورگینی هوراکان EVO


10- لامبورگینی هوراکان EVO
شمارش معکوس ما برای معرفی 10 خودروی سریع در مسیر یک چهارم مایلی با یک پیشرانه احتراق داخلی سنتی آغاز می شود که بر روی لامبورگینی هوراکان EVO مورد استفاده قرار گرفته است. این نسخه از لامبورگینی هوراکان تفاوت زیادی با نسخه استاندارد خود دارد و با ثبت زمان 10.2 ثانیه برای طی کردن مسافت یک چهار مایلی از حالت سکون، موفق شده خود را در این لیست تاپ 10 قرار دهد.

فراری 488 پیستا

فراری 488 پیستا


9- فراری 488 پیستا
رقیب همیشگی لامبورگینی، یعنی فراری با خودروی 488 پیستا اندکی سریع تر است و موفق شده مسافت یک چهارم مایلی را در عرض تنها 10.1 ثانیه طی کند تا با اختلاف 0.1 ثانیه بتواند به عنوان نهمین خودروی سریع در مسافت یک چهارم مایلی قرار گیرد، هرچند فراری 488 پیستا سریع ترین اسب ایتالیایی در این لیست نیست و قطعا در ادامه شاهد محصولات بیشتری از فراری در لیست خواهیم بود.

بوگاتی ویرون

بوگاتی ویرون


8- بوگاتی ویرون
معروف ترین خودروی جهان که در سال 2005 میلادی توانست مرزهای جدیدی را در صنعت خودروسازی ترسیم کند، هنوز هم می تواند بعد از گذشت 14 سال در بین 10 خودروی سریع جهان قرار گیرد و همچنان جایگاه خود را داشته باشد. در حقیقت 2 نسخه از بوگاتی ویرون در این لیست خواهد بود که در جایگاه هشتم لیست ما نسخه استاندارد بوگاتی قرار گرفته است که در عرض 10.1 ثانیه می تواند مسافت یک چهارم مایلی را از حالت سکون طی کند.

ریماک کانسپت وان

ریماک کانسپت وان


7- ریماک کانسپت وان
اولین وسیله نقلیه موجود در این لیست، در واقع تنها خودروی تمام الکتریکی لیست هم خواهد بود که توانست با قدم گذاشتن در بازار، انقلابی در زمینه وسایل نقلیه تمام الکتریکی ایجاد کند و همچنان هم به عنوان سریع ترین خودروی الکتریکی موجود در جهان باشد که تاکنون تولید شده و در اختیار مشتریان قرار گرفته است. دلیلی که باعث شده خودروی تمام الکتریکی ریماک کانسپت وان در این لیست قرار گیرد، ثبت زمان 9.9 ثانیه برای طی کردن مسافت یک چهارم مایلی خواهد بود.

مکلارن 720S

مکلارن 720S


6- مکلارن 720S
شکی در سریع بودن مکلارن 720S نیست و شاید خیلی ها انتظار داشتند تا خودروی سوپراسپرت انگلستانی ها یکی از 3 جایگاه برتر این لیست را داشته باشد، زیرا بعید می دانیم فیلمی از رقابت درگ این خودرو با دیگر سوپراسپرت های موجود در بازار دیده باشیم که در آن خودروی مکلارن 720S شکست خورده باشد، اما در حقیقت این خودرو برای طی کردن مسافت یک چهارم مایلی نیاز به زمان 9.9 ثانیه خواهد داشت که باعث شده این خودرو در لیست تاپ 5 قرار نگیرد، هرچند قرار گرفتن در جایگاه ششم سریع ترین خودروهای موجود در جهان کار راحتی نخواهد بود و نباید جایگاه مکلارن 720S را کوچک بشماریم.

فراری لافراری

فراری لافراری


5- فراری لافراری
اوایل لیست گفتیم که خودروی فراری 488 پیستا اولین و آخرین فراری این لیست نخواهد بود و حالا با ورود به لیست تاپ 5 سریع ترین خودروهای موجود در بازار برای طی کردن مسافت یک چهارم مایلی، بار دیگر به یک خودروی فراری دیگر رسیدم و آن هم خودروی تحسین برانگیز فراری لافراری خواهد بود که به عنوان اولین سوپراسپرت هیبریدی این خودروساز ایتالیایی، می تواند مسافت یک چهارم مایلی را در عرض 9.8 ثانیه طی کند و خود را در بین سریع ترین خودروهای مسافت یک چهارم مایلی قرار دهد.

پورشه 918 اسپایدر

پورشه 918 اسپایدر


4- پورشه 918 اسپایدر
خودروی بعدی این لیست که از موتورهای الکتریکی در سیستم محرک خود سود می برد، خودروی سوپراسپرت پورشه 918 اسپایدر خواهد بود که برخلاف فراری لافراری می تواند در حالت الکتریکی خالص هم کارایی داشته باشد، ولی برای اینکه پورشه 918 اسپایدر بتواند در لیست سریع ترین خودروهای مسیر یک چهارم مایلی مقامی داشته باشد، نیاز است که از تمامی قدرت سیستم محرک خود استفاده کند و به همین دلیل می تواند زمان 9.8 ثانیه برای طی کردن مسیر یک چهارم مایلی را به ثبت برساند.

مکلارن P1

مکلارن P1


3- مکلارن P1
با معرفی مکلارن P1، ما به 33 درصد از خودروهای سریع مجهز به سیستم محرک الکتریکی در لیست خود به همراه فراری لافراری، ریماک کانسپت وان و همچنین خودروی پورشه 918 اسپایدر رسیده ایم و دو جایگاه دیگر متعلق به خودروهایی خواهد بود که از موتورهای بنزینی در زیر کاپوت خود سود می برد. در جایگاه سوم، مکلارن P1 دیده می شود که درست همانند دو خودروی قبل می تواند زمان 9.8 ثانیه برای طی کردن مسافت یک چهارم مایلی داشته باشد.

بوگاتی ویرون سوپر اسپرت

بوگاتی ویرون سوپر اسپرت


2- بوگاتی ویرون سوپر اسپرت
با معرفی بوگاتی ویرون استاندارد در این لیست، گفتیم که یک نسخه دیگر از بوگاتی هم در این لیست خواهد بود و آن هم خودروی افسانه ای بوگاتی و رکورددار سابق سرعت این کمپانی خودروسازی، یعنی بوگاتی ویرون سوپر اسپرت خواهد بود که باوجود قدرت بیشتر بوگاتی شیرون و همچنین نسل جدید بودن آن، باز هم خودروی بوگاتی ویرون سوپر اسپرت می تواند عملکرد بهتری از خود نشان دهد و با گذشت بیش از 1 دهه از طراحی و ساخت این خودرو، همچنان شاهد حضور آن در لیست سریع ترین خودروهای جهان در مسیر یک چهارم مایلی، آن هم در جایگاه دوم این لیست به واسطه ثبت زمان 9.7 ثانیه هستیم. البته ناگته نماند که اخیرا کمپانی خودروسازی بوگاتی با طراحی و ساخت یک نسخه ویژه از بوگاتی شیرون با نام "شیرون سوپر اسپرت" درست همانند این نسخه از بوگاتی، موفق به ثبت رکورد سرعت حدودا 482 کیلومتر برساعتی شده است.

دوج چلنجر SRT دیمن

دوج چلنجر SRT دیمن


1- دوج چلنجر SRT دیمن
در آخر هم می رسیم به شیطان خشمگین کمپانی خودروسازی دوج، یعنی "دوج چلنجر SRT دیمن" که با پیشرانه ترسناک خود می تواند هر ماشینی را در مسیر یک چهارم مایلی حتی ماشین های پرمدعای هایپرکار را پشت سر بگذارد و خود را عنصر شکست ناپذیر مسیر یک چهارم مایل معرفی کند. گفتنی است که برای این خودرو در مسیر یک چهارم مایلی، زمان 9.65 ثانیه ذکر شده است تا حداکثر بر روی کاغذ سریع تر از تمامی خودروهای این لیست باشد، هرچند پیش از این ما در رقابت های درگ دیده ایم که این خودرو از مکلارن 720S شکست خورده است، ولی خب تمام اعداد و ارقامی که در این لیست معیار قرار گرفته اند، اعداد و ارقامی هستند که توسط شرکت های خودروسازی و رسانه های بزرگ خبری ارائه شده اند.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران