آمار جالب بازار خودروهای لوکس در سال گذشته

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
هنوز برای بررسی بازار خودروهای لوکس در سال 2019 زود است ولی آمارهای سال گذشته یعنی 2018 نشان می دهد که در بازار آمریکا مرسدس بنز توانسته بی ام و و آئودی را شکست دهد.
در سال 2018 مرسدس بنز توانست به فروش 315 هزار دستگاه خودرو بی ام و با فروش 311 هزار دستگاهی را پشت سر بگذارد. با اینکه مرسدس بنز پر فروش ترین خودروی لوکس سال 2018 بود ولی جالب است که بدانید فروش این شرکت در مقایسه با سال 2017 حدود 6.3 درصد کاهش پیدا کرده بود. با این وجود بی ام و در سال گذشته افزایش فروش 1.7 درصدی را تجربه کرده بود.
برند لوکس دیگر یعنی لکسوس نیز سال گذشته 298 هزار دستگاه فروش داشت که در مقایسه با سال قبلی 2.2 درصد کاهش پیدا کرده بود. آئودی حتی از لکسوس نیز پایین تر بوده و 223 هزار دستگاه خودرو در آمریکا به فروش رساند.
در کمال تعجب پنجمین خودروی لوکس پر فروش آکورا است. این برند ژاپنی با فروش 158 هزار دستگاهی توانست خود را در مقامی بالاتر از کادیلاک با فروش 154 هزار دستگاه قرار دهد.
بازار خودروهای لوکس آمریکا در سال 2018 فروش خودروی 2 میلیون و 270 هزار دستگاه را تجربه کرد که در مقایسه با سال قبلی 3 دهم درصد کاهش فروش داشته است.
مدیر مرسدس بنز موفقیت این شرکت را مدیون نمایندگی های فروش محلی مرسدس بنز می داند.
با اینکه بازار خودروهای لوکس در سال 2018 نسبت به 2017 رونق کمتری داشت ولی در این بین پورشه از فروش خود رضایت داشت چون فروش محصولات این شرکت با 3.2 درصد افزایش به بیش از 57 هزار دستگاه رسیده بود.
حال باید صبر کرد و دید سال 2019 برای خودروسازان لوکس چگونه رقم خواهد خورد.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران