پیست کارتینگ در کشتی کروز!

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
کشتی‌های کروز نروژی، در دنیا به جذابیت مشهور هستند و وقتی یکی از آنها پیست کارتینگ هم داشته باشد، شهرت بیشتری کسب می‌کند. خط کشتی‌های کروز نروژی، به زودی سه کشتی را مجهز به پیست کارتینگ خودروهای الکتریکی خواهد کرد، از جمله یک مسیر دوطبقه در کشتی کروز جدید خود، موسوم به Encore که در ماه نوامبر سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.
البته خودروهای کارتینگ الکتریکی چندان سریع نیستند و حداکثر سرعت آنها، در حدود 48 کیلومتربرساعت است. اما مسیر این پیست که از لبه‌های کشتی می‌گذرد، هیجان این مسابقات را دوچندان می‌کند. همچنین یکی از مسیرها تم فراری دارد، اما این تفریح چندان ارزان قیمت نخواهد بود و به ازای یک مسابقه هشت دقیقه‌ای، نیاز به پرداخت 15 دلار هزینه دارید. کشتی Encore پس از راه اندازی در ماه نوامبر، به سمت دریای کارائیب خواهد رفت و بهتر است تا علاقمندان اتومبیلرانی، از همین الان به فکر حضور در این سفر خاطره انگیز باشند.
پیست کارتینگ

پیست کارتینگ

مسیر دو طبقه پیست کارتینگ در این کشتی کروز نروژی، در حدود 11.500 فوت است و فضای کافی برای مسابقه همزمان ده راننده را دارد. این مسیر ده پیچ دارد و به خودروهای کارتینگ الکتریکی اجازه می‌دهد تا به حداکثر سرعت 47 یا 48 کیلومتربرساعت دست یابند. چهار پیچ این پیست در لبه‌های کشتی قرار دارد و یکی از آنها، تنها 13 فوت از لبه فاصله دارد. هر دور مسابقه نیز حدود هشت دقیقه به طول می‌انجامد. هواداران نیز می‌توانند در گوشه و کنار پیست، رانندگان مورد علاقه خود را با لیزر نشان کرده و به آنها بوست توربو اضافه بدهند!
علاوه بر کشتی Encore، دو کشتی تفریحی Joy و Bliss که در سالهای 2017 و 2018 به آب انداخته شدند نیز مجهز به پیست کارتینگ هستند. سخنگوی خط کروز نروژ در مورد این آپشن جدید به خبرنگاران گفت: تجربه مسیر کارتینگ یکی از فعالیت‌های تفریحی با بالاترین درجه بوده که در کشتی‌های کروز نروژی فراهم شده است. هزینه استفاده از این پیست کارتینگ 15 دلار برای هر نفر است، اما برای مدت محدود، افراد می‌توانند با پرداخت 199.95 دلار، امکان استفاده از این پیست را به مدت یک هفته داشته باشند.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران