پارک حاشیه‌ای هوشمند در راه ۴ منطقه دیگر از پایتخت

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
با توجه به گفته های سرپرست معاونت فنی و مهندسی سازمان حمل و نقل و ترافیک در طی ماههای آینده طرح پارک حاشیه ای هوشمند در ۴ منطقه دیگر نیز اجرای خواهد شد. در حال حاضر این طرح در منطقه ۲ پایتخت در حال اجرا بوده و قرار است به زودی در مناطق ۶، ۷، ۱۱ و ۱۲ نیز عملیاتی شود.
به نقل از گسترش نیوز، وحید سرلک در این خصوص عنوان کرد که یک سری خودروهای مجهز به دوربین، کنترل این طرح را بر عهده دارند. با توجه به برداشت پلاک توسط این خودروها، جزییات مدت زمان پارک و سایر موارد برای صاحب خودرو پیامک می‌شود. تقریبا این کار از اواسط تیر شروع شده و یک سری معابر را دسته‌بندی کردیم تا خودروها در بازه زمانی مشخص شده در این معابر برای کنترل وسایل نقلیه پارک شده تردد کنند.
وی در ادامه افزود که هدف اصلی از انجام طرح پارک حاشیه ای هوشمند اجرای عدالت است. زمانی که جای پارک به صورت رایگان در اختیار شهروندان قرار می گیرد یکسری از افراد سوء استفاده کرده و شهروندانی که نیاز به جای پارک برای مدت زمانی کوتاه دارند دچار مشکل می شوند. به عنوان نمونه صاحبان برخی از مغازه‌ها خودروهای خود را از صبح تا عصر جلوی درب مغازه پارک کرده و اجازه نمی دهند که سایر شهروندان نیز از جای پارک حاشیه ای جلو مغازه آن ها استفاده کنند. ما در این طرح به دنبال آنیم که مردم را به سمتی هدایت کنیم که در صورت نیاز به توقف بلند مدت از پارکینگ های عمومی، طبقاتی و غیر حاشیه استفاده کنند.
سرلک در خصوص جزئیات پرداخت هزینه پارک حاشیه ای هوشمند نیز توضیح داد که هزینه پارک حاشیه‌ای بر اساس مصوبه شورای شهر در سال 93 است؛ نیم ساعت اول رایگان و پس از آن هزینه به صورت تساعدی بالا می‌رود. شهروندان می توانند برای اطلاع از نحوه پرداخت و جزئیات به سایت تهران من به آدرس my.tehran.ir مراجعه کنند. در صورت عدم پرداخت هزینه های این طرح اطلاعات مالک خودرو به پلیس راهور ارجاع داده شده و اعمال قانون صورت خواهد پذیرفت.
وی در انتها افزود که در پارک حاشیه‌ای منطقه 2 به این نتیجه رسیدیم که رفتار ترافیکی مردم تغییر کرده است. مردم به سمت پارک‌های کوتاه مدت رفته‌اند و مدیریت در این زمینه صورت گرفته است. بر اساس مصوبه مجلس موظف هستیم که هزینه پارک حاشیه‌ای را به حساب دولت واریز کنیم. بعد از آن، هزینه مورد نظر به دست ما می‌رسد تا در بحث پارکینگ‌ها و توقف‌گاه‌ها صرف شود.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران