بازار خودرو به کدام سمت خواهد رفت؟/ مافیا مانع واردات خودرو می‌شوند

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
یکی از کارشناسان صنعت خودروسازی کشورمان اظهار کرد که امروز صنعت خودروسازی در بدترین حالت ممکن بوده و با ادامه این وضعیت به زودی بازار خودرو عاری از هرگونه تنوع محصول خواهد شد.
به نقل از اقتصاد آنلاین؛ بابک صدرایی ضمن اشاره به موضوع ممنوعیت واردات خودرو عنوان کرد که ممنوعیت مذکور برای جلوگیری از تحمیل هزینه های اضافی به کشور در شرایط بحران ارزی اعمال شده و تا زمانی که تحریم‌ها برقرار بوده و در تامین ارز مشکل داشته باشیم همچنان ادامه خواهد یافت.
صدرایی در خصوص واردات خودروهای دست دوم نیز اظهار کرد که برای کشوری مثل ما که خودروهایی با تکنولوژی سه دهه گذشته تولید می‌کند واردات خودرویی حتی 5سال کار کرده مفید است اما به دلیل نفوذ مافیا در صنعت خودرو بعید می‌دانم این اتفاق صورت گیرد زیرا دو مسئله برای این موضوع وجود دارد اولا ارز بری خودروی دست دوم و ثانیا نبود زیرساخت‌های کنترل و نظارتی کافی.
این کارشناس در پایان توضیح داد چنانچه شرایط تغییر کند و گشایشی حاصل و دلار ارزان شود خودرو نیز ارزان خواهد شد و بالعکس.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران