تولید کنندگان ماشین های الکتریکی ملزم به استفاده از صدای مصنوعی

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
توسعه و راه اندازی وسایل نقلیه تمام الکتریکی را می توانیم تحولی شگرفت در صنعت خودروسازی جهان بدانیم که پابه پای تکنولوژی قدم برداشته و توانست خود را به سطح مطلوبی در این صنعت باوجود مشکلات فراوانی که برای آنان طی سال های گذشته وجود داشت، برساند. وسایل نقلیه تمام الکتریکی با کنار گذاشتن سوخت های فسیلی، هم به سلامت جامعه کمک کرده و هم در هزینه های کاربران خود برای سوخت گیری و یا سرویس های دوره ای گران قیمت کمک فراوانی کرده است، ولی خوب این دسته از وسایل نقلیه هنوز هم مشکلات ریز و درشتی دارند تا به تکامل برسند و یکی از مشکلات آنان می تواند عدم تولید صدا باشد که اخیرا موسسه ایمنی NHTSA آمریکا تولید کنندگان وسایل نقلیه تمام الکتریکی را ملزم به استفاده از صدای مصنوعی کرده است.
همانطور که می دانید، موتورهای الکتریکی هیچگونه صدایی از خود تولید نمی کنند و در نتیجه وسایل نقلیه تمام الکتریکی می توانند یک محیط آرام و عاری از هرگونه آلودگی صوتی برای جامعه داشته باشند، ولی همین خصوصیت ماشین های الکتریکی تبدیل به یک امتیاز منفی برای آنان شده است، زیرا موسسه ایمنی NHTSA آمریکا معتقد است که برای تشخیص یک خودرو نیاز به تولید صدا خواهد بود و سکوت کامل وسایل نقلیه الکتریکی در مسیرهای شهری و در سرعت های پایین می تواند برای عابرین پیاده و همچنین دوچرخه سواران خطر آفرین باشد، به همین دلیل تولید کنندگان وسایل نقلیه تمام الکتریکی ملزم به استفاده از صدای مصنوعی در ماشین های الکتریکی خود می شوند تا تشخیص آنان برای سایر افراد بهتر باشد.
موسسه ایمنی NHTSA ایالات متحده آمریکا بر روی سرعت 30 کیلومتر برساعت تاکید دارد و می گوید که خودروهای الکتریکی تا سرعت 30 کیلومتر برساعت باید صدای مصنوعی تولید کنند تا تشخیص آنان برای دوچرخه سواران و همچنین عابرین پیاده راحت باشد. سرعت بالای 30 کیلومتر برساعت هم باعث ایجاد صدا در لاستیک، نویز باد و سایر موارد خواهد شد که به تشخیص ماشین های الکتریکی کمک می کند و دیگر نیازی به تولید صدای مصنوعی نخواهد بود.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران