فرسودگی بیش از 60 درصد اتوبوس های شهری

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
صدراالله بمانا مشاور رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در جلسه کارگروه ملی کاهش آلودگی هوای کلانشهرها اظهار داشت: حدود 7 درصد از خودروهای کل کشور و 61 درصد از اتوبوس های شهری فرسوده هستند.
به گزارش خودروبانک و به نقل از ایسنا، وی در ادامه با اشاره به اینکه 7 درصد از کل خودروهای کشور فرسوده اند، گفت: حمل و نقل مسافری کشور 4 درصد و حمل و نقل باری کشور نیز 24 درصد فرسوده هستند. همچنین حدود 40 درصد از کامیون ها و اتوبوس های برون شهر و 61 درصد از اتوبوس های شهری فرسوده اند.
مشاور رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل کشور در ادامه بیان داشت: تا پایان سال گذشته حدود 74 هزار دستگاه اتوبوس، کامیون، مینی بوس و سواری از محل منابع داخلی سازمان نوسازی شده اند. وی در ادامه در مورد سیاست های اصلی سازمان راهداری گفت: واردات کامیون های زیر 3 سال از سیاست های اصلی سازمان است زیرا تفاوت قیمت آنها با کامیون های نو بین 40 تا 60 درصد است.
صدرالله بمانا در پایان تصریح کرد: با اجرای طرح نوسازی می توانیم از انتشار 130 میلیون تن گاز گلخانه ای جلوگیری کنیم.
نظرات
 
 
 
zak2012 1398/6/31
آره دیگه فقط شهرداری بچاپه و دود تو حلق مردم کنه یه وقت هزینه برای مترو و اتوبوس و تاکسی های داغونش نکنه

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران