موضوعات داغ

با دویست هزار دلار، بوگاتی ویرون بخرید!

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول
افت قیمت ابرخودروهای و سوپراسپرت‌ها مساله تازه‌ای نیست و تقریبا به جز مدل‌هایی خاص، باقی این محصولات دچار افت شدید ارزش می‌شوند. یکی از خودروهایی که انتظار می‌رود قیمت آن در طول زمان افت قابل توجهی نداشته باشد، بوگاتی ویرون است. تنها 300 دستگاه از این ابرخودرو فرانسوی با قابلیت دستیابی به سرعت 400 کیلومتربرساعت ساخته شده است و همه انتظار دارند تا این محصول، همچنان چندین میلیون دلار قیمت داشته باشد. در حال حاضر، تعداد بسیار اندکی بوگاتی ویرون دست دوم برای خرید وجود دارند و با قیمت‌های میلیون دلاری به فروش می‌رسند، ارزان ترین بوگاتی ویرون نیز در حال حاضر در آمریکاست و با قیمت 1.81 میلیون دلار برای فروش آگهی شده است. به نظر می‌رسد حتی در بازار دست دوم هم گزینه مناسبی برای خرید علاقمندان به این خودرو دوست داشتنی وجود ندارد، اما راه‌های دیگری برای دسترسی به بوگاتی ویرون وجود دارد.
بوگاتی ویرون دست ساز

بوگاتی ویرون دست ساز

اما در میان این بازار لوکس، یک بوگاتی ویرون با قیمت تقریبی دویست هزار دلار برای فروش گذاشته شده است. در نگاه اول، این آگهی یک معامله بدون نقص به نظر می‌رسد، اما با کمی دقت متوجه خواهید شد همه چیز آن‌طور که به نظر می‌رسد، نیست. پنل‌های بدنه این خودرو کاملا با مدل اصلی بوگاتی ویرون مشابه هستند و تفاوت چندانی را بین آنها حس نخواهید کرد، اما هنگامی که به سمت پیشرانه می‌روید، با موتور V6 مرکوری کوگار مدل 2002 روبرو خواهید شد که قدرت نه چندان زیاد 169 اسب بخار را از طریق گیربکس اتوماتیک به دیفرانسیل جلو می‌فرستد، پس در ابتدا باید فکر هرگونه درگ و مسابقه سرعت را از ذهن خود بیرون کنید، چرا که این پیشرانه تنها یک هفتم قدرت موتور W16 اصلی بوگاتی ویرون را تولید می‌کند. لازم به ذکر است که برند مرکوری، از زیرمجموعه‌های فورد بوده که به ساخت مدل‌های ارزان قیمت از خودروهای آمریکایی فورد اشتغال داشته است.
بوگاتی ویرون دست ساز

بوگاتی ویرون دست ساز

اما همه چیز قدرت و سرعت نیست. تلاش زیادی صورت گرفته تا این محصول، کاملا شبیه به بوگاتی ویرون فرانسوی باشد و رضایت شما را از هزینه‌ای که پرداخت کرده‌اید، جلب نماید. چراغ‌های جلو و عقب، جلوپنجره، منافذ هوا و حتی رنگ‌آمیزی، مطابق نمونه اصلی صورت گرفته و حتی بال عقب جمع شونده را نیز در این خودرو خواهیم دید. در داخل کابین نیز سازنده داشبورد بوگاتی ویرون را کاملا و با دست تولید کرده و همه چیز مطابق نسخه اصلی بوگاتی ویرون است. به گفته سازنده، ساخت کابین خودرو حدود 150 هزار دلار هزینه داشته است، بنابراین نمی‌توان این محصول دست ساز را چندان ارزان فروخت. به گفته سازنده، هزینه تمام شده ساخت این خودرو، 197 هزار دلار بوده است و بوگاتی ویرون دست ساز با قیمت مقطوع برای فروش گذاشته است، بنابراین جایی برای مذاکره و چانه زنی وجود ندارد!

نظرات کاربران

2 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1398/6/30
حداقل از اسم بوگاتی خجالت میکشیدی یه V8 میزاشتی روش
اخه ۱۶۰ اسب؟
اراده کنی هم فورد هم جی ام و هم کرایسلر موتور آماده تا ۱۰۰۰ اسب دارن برای فروش
از ۲۰۰ اینچ تا بالای ۷۰۰ اینچ
1398/6/30
واسه پشت ویترین خوبه!